Antalya OSB’nin Hindistan açılımı

OSB'DEN HABER:
Antalya OSB'nin Hindistan açılımı
İmza töreninin  ardından 47 bölge firmasının yetkilileriyle 205 ikili iş görüşmesi yapan alım heyeti üyeleri, Antalya OSB'den ithal edebilecekleri ürünler hakkında bilgi aldı; üretim yapılan fabrikaları da ziyaret etti.
Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, oda olarak ilk alım heyeti programının sorunsuz ve tüm beklentileri karşılar nitelikte gerçekleştiğini, üç yıldır düzenledikleri sektörel ticaret heyet programıyla bölge sanayicilerinin yeni ihracat pazarlarını keşfetmelerine yardımcı olduklarını vurguladı.
Programların sanayicilere yeni iş birliktelikleri ve global vizyon kazandırdığına dikkati çeken Bahar, bölge sanayicisinin ihracat potansiyelini artırmak için daha fazla gayret edeceklerini bildirdi.
IMF'nin verilerine göre Hindistan ekonomisinin satın alma paritesi bakımından dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olduğuna değinen Bahar, "Ayrıca önümüzdeki 10 yılda Hindistan'ın dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olacağı tahmin edilmektedir. Bu potansiyeliyle Hindistan'ın Bölge katılımcılarımıza tanıtılması ve ticari yönden değerlendirilmesi yüksek önem arz etmektedir" dedi.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner216

Makine sektörünün yeni büyüme üssü Trakya’da...
Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), sektörü dağınık yapısından kurtarıp bir araya...

Haberi Oku