REEL SEKTÖR:
İş Leasing KOBİ odaklı yaklaşımıyla büyüyor
Konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Hasan K. Bolat, şunları söyledi: “Yaygın şube ağımız ve deneyimli personelimiz ile müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet verme, hissedar ve paydaşlarımıza katmadeğer yaratma, sektörümüze öncülük etme ve sürdürülebilir gelişim stratejimizi 2015 yılında da başarıyla sürdürdük. KOBİ odaklı yaklaşımımız sayesinde müşteri adedimizi yüzde 28, işlem adedimizi ise yüzde 24 oranında arttırarak tabana yaygın büyümeye devam ettik.
Kredi riski yönetiminde uyguladığımız gelişmiş teknikler ve özen sayesinde Şirketimiz’in sorunlu alacak oranı, sektör ortalamasının altında kalmaya devam ederek, yüzde 4.3 seviyesinde gerçekleşti.

2015 yılında yurtiçi tahvil piyasasında toplam 722 milyon TL tutarında ihraç gerçekleştirdik. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışındaki saygın kredi kuruluşlarından toplam 230 milyon dolar tutarında yeni finansman sağlayarak fon kaynaklarını çeşitlendirmek suretiyle temin edilen fonların vadelerinin uzatılmasına yönelik etkin politikamızı sürdürdük.”

 

Anahtar Kelimeler
Kobiİş Leasing
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner227

banner223

banner216

banner229

FKB’de Ahmet Duman dönemi başladı
Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) 20 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında,...

Haberi Oku