banner472

banner458

banner457

31.12.2021, 23:59 11180

Aydınlık Bir Yaşam İçin; Farkındalık Yaratarak Gelişmeye Devam Ediyoruz

Göz sağlığını korumak ve sonradan olma körlüğü önlemek amacıyla geliştirdiğimiz kurum misyonumuzu, yurt içi ve yurt dışına yönelik hazırladığımız farkındalık projelerimizle sürdürüyoruz. Uluslararası proje çalışmalarımızda göz sağlığında erken teşhisin önemini belirtiyor ve hatırlatıyoruz.

Pandemi sürecinde yaşanan olumsuzluklara rağmen başarı dolu zor bir yılı geride bırakıyoruz. Evrensel ve toplumsal olarak olumsuz etkilendiğimiz Pandemi döneminde inandığımız kurumsal değerlerimizden bir an olsun vazgeçmeden, büyük bir özveri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan Göz Vakfı Yönetimi ve çalışanları olarak bu zorlu süreçte farkındalık yaratacak çalışmalarda bulunuyoruz.
Göz Vakfı çatısı altında, Bayrampaşa Göz Hastanemizin yanı sıra 1997 yılında kurulan İstanbul İdealtepe Göz Merkezi ve 2001 yılında kurulan Bursa Yıldırım Göz Merkezi de bulunuyor.  Bu üç merkezde toplam 30 göz hekimi ve 100’ü aşkın sağlık personeli ile uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veriyoruz. Yılda ortalama 125.000 muayene, 6.500 ameliyat, 29.000 tetkik ve müdahale gerçekleştiriyoruz.
Sadece bununla kalmıyoruz; bilimsel gelişimler ve modern tıp teknolojilerine de ev sahipliği yapıyoruz. Bayrampaşa Göz Hastanemiz bünyesinde uluslararası tıp doktorlarının katılımı ile bilimsel toplantılar, seminerler ve tedavi uygulamaları gerçekleşiyoruz. Yine hastanemizde 2012 yılından beri Avrupa ve hatta birçok yabancı ülkede az sayıda merkezde uygulanan Femtosaniye Lazer eşliğinde fako ile katarakt ameliyatları başarı ile yapılıyor. Tüm bu başarılı teşhis ve tedavi yöntemlerimiz sayesinde yurt içinde ve yurtdışında referans bir kurum olarak tanınıyoruz.

Uluslararası standartlarda sağlık hizmeti
Gelişen sağlık teknolojileri ve sağlık turizmi, dünya pazarında ülkemizi önemli bir merkez haline getirmiştir. Göz Vakfı Hastaneleri olarak yapılan girişimler ve çalışmalar ile Avrupa ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere, birçok yabancı ülkeye uluslararası standartlarda sağlık hizmeti veriyoruz. Sağlıkta ileri teknolojinin sunduğu modern tıbbi donanımlar ile konforlu ve ekonomik standartlarda sunduğumuz sağlık hizmetlerinde, sağlık turizminde öncü bir kuruluş olmaya devam ediyoruz.
Ülkemizin sağlık alanında yaptığı girişimler ile tüm dünya ülkelerinde tercih edilen bir merkez konumundayız. Dünyada milyonlarca insan kaliteli sağlık hizmetini ekonomik standartlarda almayı tercih ediyor. Göz Vakfı ailesi olarak geliştirdiğimiz, misyon ve vizyon politikaları ile sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışını dünya standartlarında sürdürüyoruz.
Hastane ve merkezlerimizde sunduğumuz modern, mimari yapılarımızla konforlu bir sağlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye’nin farklı illerinden gelen hastalarımızla, ‘Türkiye’nin ilk göz hastanesi’ olma özelliğinin verdiği sorumluluk bilinci ile yurt dışı sağlık hizmetlerinde de bu farkındalığı sürdürmeyi hedefliyoruz.
‘Görmezlik bir yaşam biçimi değildir!’ sloganı ile göz sağlığını korumak ve sonradan olma körlüğü önlemek amacıyla geliştirdiğimiz kurum misyonumuzu, yurt içi ve yurt dışına yönelik hazırladığımız farkındalık projelerimizle sürdürüyoruz. Uluslararası proje çalışmalarımızda göz sağlığında erken teşhisin önemini belirtiyor ve hatırlatıyoruz.
Göz Vakfı ailesi olarak sağlık hizmetlerimizi sosyal sorumluluk bilinci ile geliştiriyor ve destekliyoruz. İşbirliği içinde olduğumuz birçok ihtiyaç sahibi dernek, STK çalışmalarımızla vakıf kültürümüz olan ‘hizmet’ anlayışımızı sürdürüyoruz.

Yeni bir yıl için…
Yılbaşı ile gelen yeni umut ve mutluluklarla, yeni yılın sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyoruz. Göz Vakfı ailesi olarak, hizmet kültürümüz olan ‘aydınlık bir yaşam için’ sloganı ile sağlık hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (0)