banner472

banner458

banner457

“ %100 Yerli Yazılım Evi Bilişim AŞ Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor”

Bilişim AŞ’nin bilişimERP, bilişimHR, bilişimBI ürünleri Türkiye’nin 300’ü aşkın sayıda seçkin kamu ve özel işletmeleri tarafından kullanılıyor.  Bilişim AŞ Ürün ve Hizmet Direktörü Mutlu Sedat Yılmaz, 2021’in, Bilişim AŞ için yurt dışında büyüme yılı olacağını söylüyor.

HABER 01.11.2020, 00:01 28.11.2020, 19:20
20718
“ %100 Yerli Yazılım Evi Bilişim AŞ Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor”

rkiye’nin en köklü yazılım evlerinden birisi olan Bilişim AŞ aralarında Merkez Bankası, TOKİ gibi büyük kamu kurumlarının yanında, Doğuş Grubu, İş Bankası gibi büyük özel işletmelerle beraber Akdaş Döküm, Tüdemsaş gibi irili ufaklı sanayi kuruluşlarını da içeren 300’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Bilişim AŞ’nin üretim, hizmet ve kamu ana sektörlerinde otomotiv, döküm, dövme, savunma yan sanayi, talaşlı imalat, makine üretim, plastik enjeksiyon, kompozit, montajlı üretim, vagon üretimi, kaynaklı imalat, sigortacılık gibi birçok alt sektörde tecrübesi bulunuyor.

Bilişim AŞ Ürün ve Hizmet Direktörü Mutlu Sedat Yılmaz, şirketin 2021 yılı hedeflerini şu sözlerle özetliyor: “2020 yılında Bilişim AŞ olarak ürün odaklı yapılanmamız gereği önemli ölçüde iş ortaklıklarına odaklandık. Bu kapsamda kendi içimizden çok önemli iş ortakları çıkarttığımız gibi sektörde önemli yeri olan kurum ve kuruluşlarla iş ortaklıkları anlamında ilişkiler kurduk. 2021’de de ürün merkezinde iş ortaklıkları kapsamında önemli ölçüde büyümeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimizde distribütörlükler aracılığıyla yurt dışında büyüme de yer alıyor. 2021’de bu kapsamda önemli adımlar atacağız. Gerek iş ortaklıkları gerekse bulut ürünlerimiz ve diğer kanallarımızla 2021 yılı Bilişim AŞ için yurt dışında büyüme yılı olacak gibi görünüyor. Yurt içinde uzun süredir kullanılan, başarı ve tecrübe kazanmış ürünlerimizin yurt dışında daha büyük başarılara imza atacağını düşünüyoruz.”

Mutlu Sedat Yılmaz, anlatıyor: “Bilişim AŞ Prof.Dr. Aydın Köksal tarafından 1985’te kurulmuş olan Türkiye’deki en köklü yazılım evlerinden birisi. Türkiye’de öncü olmak amacıyla kurulan Bilişim AŞ kurucusunun deyimiyle “Bilişim teknik bilimini ulusal bir kalkınma aracı olarak kullanma ve toplumumuzu bilişim toplumuna dönüştürme” misyonuyla 35 yıldır sadece yazılım alanında hizmet veriyor. Bilişim AŞ Kurucusu Prof.Dr. Aydın Köksal ülkemizdeki bilişim sektörünün başlangıç ve gelişimine çok önemli katkılar sunmuş, ‘bilgisayar, bilişim, yazılım, donanım, iletişim’ gibi 2500’ü aşkın terimi Türkçemize kazandırmıştır. Dünyada yaşanan gelişmeler yazılım sektörünü ülkelerin en stratejik sektörlerinden birisi haline getirmiştir. Bilişim AŞ olarak geçmişten gelen bu mirasımızın önemini biliyor ve bu mirasa bağlı olarak ürettiğimiz ürünler ile sektöre öncülük ediyoruz.”

Ürünlerinin yüzde 100 yerli ve milli olduğunu belirterek, “Türkiye’deki firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan yerli ve milli ürünlerimiz, dünyadaki rakiplerimize göre ciddi fiyat avantajına sahip özdeş ürünlerdir. Yazılım ürünlerimizde danışmanlık, destek kalitesine çok önem veriyoruz, çözüm ortaklarımızın personeline de devamlı eğitim vererek en kaliteli hizmeti vermelerini sağlıyoruz. Yazılım ürünlerimizin bakım süreçlerinde de 35 yıllık tecrübemizle aktif bakım hizmetlerimizle fark yaratıyoruz.

Bilişim AŞ ürünleri

bilişimHR İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi, çoğu İstanbul ve Ankara’da olmak üzere kamu ve özel sektörün önde gelen kurumlarında yaygın biçimde kullanılıyor. Çeşitli platformlarla bütünleşik (entegre) versiyonları ile yaklaşık yarım milyon çalışanın bordroları bu ürünümle hesaplanıyor.
bilişimERP Kurumsal Kaynak Planlama Sistemi, özellikle endüstriyel üretim sektöründeki kurumların bütün iş süreçlerini ve kaynaklarını etkin bir biçimde yönetmeyi amaçlayan kalite odaklı, web tabanlı, bütünleşik bir yazılım ürünüdür. Sistemin mobil ortamda çalışan uygulamaları sayesinde, üretim/stok gerçekleştirim bilgilerinin veri girişi ve izlenmesi yenilikçi bir çizgide başarıyla yapılıyor.
bilişimBI Yeni Nesil Bilişim İş Zekâsı Sistemi, kolay kullanılır, zengin görsel raporlama ve çözümleme yeteneklerine sahip, farklı yapısal ve yarı yapısal veri kaynaklarını birleştirebilen, gereksinim değişikliklerine hızla uyum sağlayabilen yenilikçi bir İş Zekâsı ürünüdür.

Yorumlar (0)