banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Asya Pazarı’na açılmanın yolu, üretimde yüksek hızlı ve gerçek zamanlı iletişimden geçiyor

Sanayi 4.0 evresinde akıllı fabrikalar gittikçe daha önemli hale geliyor. Akıllı üretimin temelini ise müşteriden tedarikçiye kadar tüm süreç boyunca yüksek hızlı haberleşme ve kontrol oluşturuyor.

HABER 01.01.2020, 07:54 31.01.2020, 08:59
13789
Asya Pazarı’na açılmanın yolu, üretimde yüksek hızlı ve gerçek zamanlı iletişimden geçiyor

Bu noktada devreye giren Asya’nın önde gelen açık endüstriyel haberleşme platformu CC-Link; Avrupa, Amerika veya başka bölgelerde faaliyet gösteren şirketlere Asya’ya açılmak ya da bu pazardaki işlerini büyütmek konusunda büyük avantaj sağlıyor.
Dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan haberleşme platformu CC-Link’in kapsamının genişletildiğine dikkat çeken CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, endüstriyel açık ağ çözümleri sunmak üzere geliştirilen CC-Link IE TSN’de gigabit bant genişliğinin “Zaman Duyarlı Ağ” teknolojisiyle birleştirildiğini belirtti.
Günümüz tüketicilerinin kişiselleşmiş ürün taleplerine cevap verebilmek için fabrikaların en kısa sürede dijital dönüşüm süreçlerini başlatmaları gerekiyor. Yüksek hızlı kontrol ve haberleşme sistemlerinin büyük önem kazandığı bu süreçte Asya’nın önde gelen açık endüstriyel haberleşme platformu CC-Link; Avrupa, Amerika veya diğer bölgelerde faaliyet gösteren şirketlere Asya’ya açılmak ya da bu pazardaki işlerini büyütmek konusunda önemli avantajlar sağlıyor. CC-Link uyumlu ürün üreticileri ve CC-Link kullanıcılarını aynı çatı altında toplayan CLPA (CC-Link Partner Association), Asya'ya Geçit Kapısı Programı (G2A-Gateway to Asia) ile üyelerini ürün geliştirme, uyumluluk ve pazarlama konularında destekliyor.

Dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan endüstriyel haberleşme platformu
Sanayi 4.0 sürecinde robotlar dahil üretim hattındaki tüm makine ve sistemlerin birbiriyle çok hızlı bir şekilde haberleşmesi gerektiğine dikkat çeken CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, merkezi Japonya’da bulunan CLPA’nın temel teknolojisi olan CC-Link IE’nin otomasyon alanında dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan açık endüstriyel haberleşme platformu olarak Sanayi 4.0 uygulamaları için ideal çözüm sunduğunu belirtti.

Üretim sistemlerinde gerçek zamanlı iletişim
CC-Link IE’nin ilk 1Gbps Ethernet tabanlı açık endüstriyel ağ olarak 2007 yılında hayata geçirildiğini söyleyen Tolga Bizel, sözlerine şöyle devam etti: “CC-Link IE genel giriş/çıkış kontrolü olarak başladıktan sonra CC-Link IE TSN ile birlikte hareket ve emniyet kontrolü de eklenerek uygulamanın fonksiyon ve kapsamı genişletildi. Zaman paylaşımı metoduyla farklı protokolleri birleştiren standart Ethernet’in geliştirilmiş versiyonu olan Zaman Duyarlı Ağ (TSN) teknolojisinden yararlanan dünyanın ilk endüstriyel açık ağı olan CC-Link IE TSN, üst düzey IT sistemiyle entegre edildiğinde ve diğer açık ağlarla birleştirildiğinde dahi üretim iletişimi katmanında gerçek zamanlı iletişim sağlayan TSN teknolojisini destekliyor.’’

CLPA Türkiye temsilciliği sanayicilere desteğe hazır
CLPA üyelerinin hiçbir ücret ödemeden CC-Link ile ilgili en güncel teknolojik bilgilere erişebildiğini vurgulayan Tolga Bizel, Sanayi 4.0’a uyumlu dünya standartlarında akıllı üretime adım atmayı hedefleyen şirketleri detaylı bilgi almak için CLPA Türkiye temsilciliği ile iletişime geçmeye davet ediyor.
CLPA Üyelik Türleri ve Başvuru Formu İçin: https://eu.cc-link.org/tr/clpa/members

Yorumlar (0)