banner472

banner458

banner457

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Kontrollü normalleşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarını açıkladı. Erdoğan, Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planladıklarını söyledi. 

HABER 17.05.2021, 15:20 02.06.2021, 22:58
22339
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Kontrollü normalleşme

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarına video konferans yöntemiyle hitap ederek, bayramlarını tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz” dedi ve bu konudaki detayları kabine toplantısının ardından milletle paylaşacaklarını söyledi.

“Günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri gevşetmeyi planlıyoruz”: Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Niyetimiz, Mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz. Milletimin şundan emin olmasını istiyorum: Salgının ülkemize sirayet ettiği 2020 Mart ayından beri aldığımız tedbirlerin, özellikle de kısıtlamaların tek amacı; 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır” dedi.

Mecbur olunmayan hiçbir tedbire başvurmadıklarını ve başvurmayacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan tedbirleri vatandaşların işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösterdiklerini ifade etti. Amaçlarının dünyanın tamamıyla birlikte yaşanılan bu sıkıntılı süreci en az hasarla, en az kayıpla atlatabilmek olduğunu kaydeden Erdoğan, “Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” diye konuştu.

Hiçbir vatandaşın kendini sahipsiz hissetmemesi için devletin tüm imkânlarını seferber ederek sosyal destekleri ciddi oranda artırdıklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nitekim uluslararası değerlendirmelerde salgın döneminde vatandaşlarına en yaygın ve etkin sosyal destek sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz. Sağlık hizmetlerindeki başarısını sosyal ve ekonomik desteklerle taçlandıran Türkiye, kendini gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin çoğunda gözlenen kriz ikliminin dışında tutabilmiştir. Yeni yatırım ve istihdam arayışlarındaki yükseliş başta olmak üzere pek çok gösterge, ülkemizi aydınlık yarınların beklediğine işaret ediyor. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe bizi bekleyen güzel günlere ulaşmamıza hiç kimse mani olamayacaktır.”

Yorumlar (0)