banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Fibabanka ve Paynet KOBİ’lere ve tüketicilere yeni bir ödeme yöntemi sunuyor

Müşterilerinin ihtiyaç duydukları her an ve her yerde yanında olan Fibabanka, fintek sektörünün önde gelen ödeme kuruluşlarından Paynet ile işbirliği anlaşması yaptı. Fibabanka’dan kredi kullanıp Paynet üye işyerleri üzerinden ödeme gerçekleştirmek isteyenlere 750 TL’den 50 bin TL’ye kadar masrafsız, sigorta bedelsiz, 3 aydan 36 aya kadar vade imkânı sunuluyor.

HABER 01.05.2022, 00:01 16.05.2022, 09:43
18658
Fibabanka ve Paynet KOBİ’lere ve tüketicilere yeni bir ödeme yöntemi sunuyor

Teknolojik alt yapısı ile müşterilerine ve sektöre değer katan ürün ve hizmetler sunan Fibabanka, hızlı, güvenli ve yenilikçi tahsilat çözümleri sunan Paynet ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Fibabanka müşterisi olsun olmasın herkes, Paynet üye işyerleri üzerinden sunulan 50 bin TL’ye varan krediyle alışverişlerini kredi kartından daha uzun vadede ödeme imkânına sahip oluyor.
Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, “Fibabanka olarak, teknolojik değişimlere hızlı şekilde uyum sağlayacak, dijital dönüşümün öncüsü olacak stratejik yaklaşımlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyoruz. Dijitalleşme ve teknolojiyi iş süreçlerimize uyarlıyor, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla işbirliği anlaşmaları imzalıyoruz” dedi.
Ertürk, Fibabanka üzerinden herkesin benzersiz bir müşteri deneyim yaşamasını amaçladıklarını söyledi: “Bu amacın son halkası da Paynet ile olan işbirliğimiz. Bu işbirliğiyle Paynet’in iş ortağı olarak çalışan KOBİ’lerin ürün satışlarında müşterilerine sunacakları ‘şimdi al taksit taksit öde’ alternatifi ile cirolarını arttırmaya destek olurken tüketicilerin de kredi kartı limitlerine takılmadan, bütçelerine uygun vade ve taksitlerle ihtiyaçlarını başka bir platforma gitmeden doğrudan Paynet üzerinden gerçekleştirebildiği dijital kredi hizmetimizi hayata geçirmiş oluyoruz. Hızlı ve basit bir sürecin ardından tüketicilere ihtiyaçlarına uygun tutarda ve vadede esneklik sağlayan alışveriş kredisi sunuyoruz. Hedefimiz, KOBİ’lerin ve tüketicilerin günlük hayatlarında kullandıkları platform, uygulama ve mağazalarda işlem yaparken aynı noktadan bankamız hizmetlerine de ulaşmasını sağlayarak hem KOBİ’lerin hem tüketicilerin her an ve her yerde yanlarında olmak.”
Paynet CEO’su Serkan Çelik ise Fibabanka ile PayKredi çözümleri odağında gerçekleştirdikleri işbirliğini şu sözlerle değerlendirdi: “İş ortaklarımızla birlikte finansal çözümlerle teknolojiyi birleştirerek yeni ürün ve çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Ağırlıklı olarak B2B2C pazarında faaliyet gösterdiğimiz için sepet ortalamamız sektör ortalamasının çok üzerinde. Online kartlı ödemeler sırasında müşterilerin sıklıkla limit sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını ya da kredi kartı limitlerinin tamamını alışverişte kullanmaktan kaçındıklarını gözlemledik ve fiziksel ticarete de dokunan PayKredi ürünümüzü geliştirdik. Bu ürünle KOBİ müşterilerimizin son kullanıcıya yeni ödeme seçenekleri sunabilmesini ve KOBİ’lerin işlem hacimlerinin büyümesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Fibabanka ile yaptığımız işbirliği ve entegrasyon sayesinde tüketiciye ödeme anında kredi kullanarak alışverişlerini kesintisiz bir şekilde tamamlama ayrıcalığını sunuyoruz, işletmelerin de enerjilerini tahsilatlarına değil büyümelerine odaklamalarını sağlıyoruz. Üye işyeri, tamamen dijital ve ön onaylı kredi ile dakikalar içinde ödeme alarak ödeme yöntemlerini çeşitlendiriyor ve müşteri kaybının önüne geçerek satış rakamlarını artırabiliyor.”
Fibabanka hakkında: Fiba Grubu bünyesine 27 Aralık 2010’da katılan Fibabanka, ‘Anlarız hızla, çözeriz hızla’ yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet veriyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’de Kurumsal, Ticari, KOBİ, Bireysel, Tarım ve Özel Bankacılık alanlarında faaliyet gösteren Fibabanka, müşterilerinin hayatına değer katarak, dijital teknolojilerine yaptığı yatırımlarla, müşteri deneyimini mükemmelleştirmeye odaklanıyor.
Paynet hakkında: 20 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip Paynet, ödeme sistemleri konusunda Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer alıyor. Bayi kanalında kredi kartı ile tahsilat fikriyle tohumları atılan Paynet, bugün farklı sektörlerde faaliyet gösteren 20.000’den fazla işletmenin finansal süreçlerini dijitalleştiren lider ve Merkez Bankası lisanslı bir finansal teknoloji şirketi. Paynet; Link veya QR kod ile temassız ödeme alma, kart saklama, düzenli ödeme gibi yenilikçi ve güvenilir çözümleriyle üye işyerlerinin ödeme akışını kolaylıkla, yer ve zaman sınırlaması olmadan yönetmelerini sağlıyor.

Yorumlar (0)