banner565

banner614

banner472

banner458

banner457

Ticari ilişkilerin artırılması ve ticaretin kolaylaştırılması görüşüldü

55. Uluslararası Cezayir Fuarı’nın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, açılışın ardından Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile Türk savunma sanayi şirketleri başta olmak üzere, fuara katılan Türk firmalarının stantlarını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

HABER 01.07.2024, 00:01
636
Ticari ilişkilerin artırılması ve ticaretin kolaylaştırılması görüşüldü

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat da katıldı.Cumhurbaşkanı Tebbun ile Cezayir ile enerji alanı başta olmak üzere mevcut iş birliğini potansiyel işbirliği imkanlarını değerlendirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Tebbun arasında daha önce belirlenen 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşabilmek için ticari ilişkilerimizin artırılması ve ticaretin kolaylaştırılması konularını da kapsamlı bir şekilde ele aldık” dedi.
Yılmaz sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu bilgileri verdi: “Görüşmemizde ayrıca ikili ve bölgesel meseleleri de ele alma imkanımız oldu. İsrail’in Filistin’de işlediği insanlık suçlarına karşı Cezayir’in konumunu takdir ediyoruz. Filistin konusunda Cezayir ile her platformda dayanışmamızı sürdürecek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın Tebbun ve heyetine misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, dost ve kardeş ülke Cezayir ile her platformda birlikteliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Yılmaz, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Başbakanı Nadir Larbaoui ile bir araya geldi.

Yorumlar (0)