banner402

banner345

banner451

banner445

banner374

Türkiye-Çin ilişkilerinde50’inci yıla özel Forum

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği liderliğinde, Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği ile ÇİNSİAD’in işbirliğinde organize edilen, ‘Türkiye ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50’inci yılında Türkiye-Çin İş Geliştirme Forumu’, 5-6-7 Ağustos 2021 tarihlerinde, Ankara Congresium’da gerçekleştirilecek. Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, Türkiye ve Çin’den ulusal ve uluslararası birçok firmanın Forum’a katılacağını söyledi.

HABER 01.07.2021, 00:01 23.07.2021, 12:15
16704
Türkiye-Çin ilişkilerinde50’inci yıla özel Forum

Türkiye Cumhuriyeti ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50’inci yıldönümünde, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da gelişmesi amacıyla önemli bir organizasyonun hazırlıkları devam ediyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği liderliğinde, Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği ile ÇİNSİAD’in işbirliğinde organize edilen, ‘Türkiye ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50’inci yılında Türkiye-Çin İş Geliştirme Forumu’, 5-6-7 Ağustos 2021 tarihlerinde, Ankara Congresium’da gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Çin’den ulusal ve uluslararası birçok firmanın Forum’a katılacağını belirten Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Genel Başkanı İhsan Beşer, “Forum’da Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneğimiz ile birlikte Çin Metaller Mineraller, Maden ve Kimyasallar İthalat ve İhracat Ticaret Odası, Çin Gıda Tarım Hayvan İthalat ve İhracat Ticaret Odası arasında işbirliği protokolleri imzalayacağız. Hem Türkiye tarafından, hem de Çin tarafından Ticaret Bakanlıkları, Kültür ve Turizm Bakanlıkları, Forum’a üst düzey katılım gösterecekler. Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı ile Çin Gümrük Genel İdaresi Başkanlığı da Forum’a üst düzey katılım sağlayacaklar” dedi.

Forum’a Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları, meslek birlikleri, kooperatifler ve üniversiteler ile Çin tarafındaki öncü, güçlü, yatırımcı ve üretici firmaların özel önem verdiklerini, katılım sağlayacaklarını belirten Başkan İhsan Beşer, “Forum kapsamında offline ve online organizasyonlarımız olacak ve bu iki alanda da firmalarımız stant açabilecekler. Offline bölümde yüzyüze, bilinen klasik buluşmalar sağlanacak. Online kısımda ise uçuşlardaki pandemi kısıtlamaları nedeniyle Çin’den Türkiye’ye gelemeyen büyük alıcı firmaların alım heyetleri ile görüşmeler gerçekleştirilecek. Firmalar arasında B2B görüşmeleri yapılacak” açıklamasını yaptı.

Forum’da ‘Maden-Mermer’ başlığı altında bu alandaki kimyasallar ve iş makinalarını da kapsayan bölümler yer alacağını, ‘Gıda ve Lojistik’ başlığı altındaki bölümde ise kuru meyve, yaş meyve, süt ve süt ürünleri, kanatlı hayvan, su ve su ürünleri, kuru gıda, tıbbi aromatik bitkiler sektörlerini kapsayan bölümler yer alacağını dile getiren İhsan Beşer, “Forum kapsamında ayrıca ‘Teknoloji ve Bilişim, Kültür-Turizm ve Sağlık’ konuları bölümleri de yer alacak etkinlik kapsamında bu konularda paneller de yapılacak” diye konuştu.
Bilgi için: www.tc-isged.org.tr

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:17
banner366