banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Ford Otosan’da Üst Düzey Yönetici Değişikliği

Türk otomotiv sanayisinin öncü şirketi Ford Otosan Genel Müdürlüğüne, Haydar Yenigün’ün Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı olarak atanması ile 1 Nisan 2022 itibariyle Operasyonlardan Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Güven Özyurt atandı.

İNSAN KAYNAKLARI 22.03.2022, 11:45
2586
Ford Otosan’da Üst Düzey Yönetici Değişikliği

Ford Otosan’a 1990 yılında mühendis olarak katılan Özyurt, ürün geliştirme, servis ve kalite mühendisliği, ihracat ve satış planlama, Kocaeli fabrikaları proje liderliği, malzeme planlama gibi birimlerde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2010 yılında Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcı, 2014 yılında Satın Alma Genel Müdür Yardımcı ve en son Temmuz 2019’da Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Özyurt, İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi Programını ve Harvard Business School İleri Yönetim Programını tamamladı.
Ford Otosan’ın Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı görevini halen sürdüren Cem Temel, Operasyonlar ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılıklarının birleştirilmesi sonucunda yeni oluşturulan Operasyonlar ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Temel, 1993 senesinde mühendis olarak kalite biriminde Ford Otosan’a katıl, pres ve takım-kalıp birimlerinde çeşitli yöneticilik rolleri üstlendikten sonra 2013 yılında Gölcük Fabrika Müdürlüğüne, 2016 yılında Kocaeli Fabrikaları ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına ve en son olarak Temmuz 2019’da Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına atan. Temel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu, İstanbul Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesine sahip.

Yorumlar (0)