banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Polisan Holding’in Yeni CFO’su Tolga Üzümcü oldu

Polisan Holding, uluslararası şirketlerde 17 yıl finans pozisyonlarında görev yapmış, Tolga Üzümcü’yü CFO görevine getirdi. Tolga Üzümcü; boya, kimya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan’da, CEO’ya bağlı olarak holdingin finans yönetiminden sorumlu olacak.

İNSAN KAYNAKLARI 18.03.2022, 12:51
3105
Polisan Holding’in Yeni CFO’su Tolga Üzümcü oldu

Türkiye’de özellikle kimya, boya ve liman işletmeciliği sektörlerinde pek çok ilki gerçekleştirerek bu alanların gelişmesini sağlayan Polisan Holding, CFO görevine deneyimli isim Tolga Üzümcü’yü getirdi. İmalat, FMCG, havacılık ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde finans operasyonlarını ve yatırım projelerini yöneten Tolga Üzümcü, Deloitte İstanbul ve Lüksemburg ofislerinde çalıştıktan sonra Borajet’te Mali İşler Başkanı ve TAV Havalimanları Holding’de CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı. TAV Havalimanları Holding’in servis şirketi TAV İşletme Hizmetleri’nin 23 ülkedeki mali işler operasyonlarını yönetti ve dünya genelinde 40’tan fazla banka ile işbirliği sağladı. Başta ABD ve Avrupa olmak üzere  birçok ülkede şirket kuruluşu, vergi planlaması ve yatırım finansmanı projelerini  yönetti.
Finansal analiz ve raporlama, stratejik planlama, finansal modelleme ve risk yönetimi konularında uzmanlığı bulunan Tolga Üzümcü; 2019 yılında Barcelona merkezli GIS Grup hisselerinin satın alma ve Washington Merkezli Capital One Bankası ile kurulan ortaklık anlaşmalarına liderlik etti. Uluslararası finans örgütlerinden IMA (Institute of Management Accountants) Üyesi olan Tolga Üzümcü, merkezi Londra’da bulunan ACCA’in (the Association of Chartered Certified Accountants) Aralık ayında düzenlediği SBR (Strategic Business Reporting) sınavında Türkiye birinciliği ve dünya 21’inciliği skorunu elde etti. 

Yorumlar (0)