banner374

banner370

banner345

01.03.2018, 08:00 6515

Mükemmeller Yarışıyor

Yaşadığımız dönem, dönüşümü gerçekleştirebilenlerin; yıkıcı, inovatif bir süreçle kendini yeniden var edebilenlerin zamanı… Kendini koşulların üzerinde gören ve kurumlarını başarıya taşıyan liderlerin zamanı…

Eğer kurum ve kuruluşlar geleceklerini yeniden tasarlamak ve dönüşüm başarısını göstermek zorundalar ise onlara yol gösteren iyi bir rehber ve üzerine sistem kurabilecekleri iyi bir model gerekir.

EFQM Mükemmellik Modeli bütünsel bakış, esneklik, yenilikçilik gibi kriterlerle kurumları destekleyerek onların sürdürülebilir bir başarı ortaya koyabilmelerini mümkün kılan bir yönetim felsefesine dayanır. Türk iş dünyasının çok önemli bir ihtiyacından yola çıkarak kurgulanan ve kendini sürekli güncelleyen Türkiye Mükemmellik Ödülleri, bugün 26 yaşında.

Bu süre zarfında ülkemizin önde gelen kuruluşlarının model ile çalışmaları ve ödüller kazanmaları; sadece kuruluşların kendilerine değil içinde bulundukları sektöre ve tüm paydaşlarına son derece pozitif katkı sağlamıştır.

Kurum ve kuruluşların bu yolculukta kendilerine katacak çok önemli değerler olduğuna inanıyoruz. Bugüne kadar 275 tane kuruluş bu konuda tarafımıza başvuruda bulunmuş ve 93 tane ödül verilmiştir.

Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde ödül alan kurum ve kuruluşlardan bazıları şunlar: AGDAŞ, Aras Kargo, Aygaz, Barem Araştırma, Brisa, Bilim İlaç, Bosch Sanayi, Borusan Lojistik, Bursa Gaz, Damla Su Sapanca Fabrikası, Dyo Boya, EBSO, Eczacıbaşı, Erdemir, Kocaeli Sanayi Odası, Kordsa, Tarsus Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Siemens A.Ş., İGDAŞ, Netaş, Otokoç, Erdemir, Viko, Otokoç...

Türkiye’nin en iyi performans gösteren, kâr amaçlı ya da kâr amacı olmayan, her ölçekte ve her sektördeki kurum / kuruluşlarını yarıştıran Türkiye Mükemmellik Ödülleri için bu yıl da başvuru sürecimiz başladı.  Başvurular 30 Mart 2018 tarihine kadar www.kalder.org adresinden yapılabilecek. Ödüle layık görülen kurum ya da kuruluşlar ödüllerini Avrupa’nın en etkin yönetim kongresi olan ve Kasım 2018’de gerçekleşecek 27. Kalite Kongresi’nde törenle alacak.

25 yılı aşkın süredir devam eden bu ödül sürecinin Türk iş dünyasına çok önemli katkısının olduğunu düşünüyoruz. KalDer olarak; kalite kültürünün tüm topluma yayılması ve aynı dili konuşan kuruluşların sinerjisi ile ülkemizin rekabet gücünün artması misyonuyla hareket ediyoruz.

O yüzden de “şimdi zaman, mükemmelliğin bir orkestra gibi tüm ülke sathında ses vermesi zamanıdır” diyoruz.

Tüm kurum ve kuruluşlarımızı; mükemmellik anlayışını benimseyerek, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına ve nihayetinde yaşam kalitesine katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Yorumlar (0)
24°
açık
Namaz Vakti 06 Temmuz 2020
İmsak 03:34
Güneş 05:32
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:35
banner366