banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Gaziantep OSB’ye Güvenli Hizmet Belgesi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne, COVID-19 salgınına karşı aldığı etkin önlemlerden dolayı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından,

OSB 01.07.2020, 00:04 29.07.2020, 20:44
18298
Gaziantep OSB’ye Güvenli Hizmet Belgesi

“Güvenli Hizmet Belgesi” verildi. TSE’nin hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrol belgelendirme programı şartlarını tam olarak yerine getiren Gaziantep OSB, Türkiye’de “Güvenli Hizmet Belgesi”ni alan ilk OSB’lerden oldu. Güvenli Hizmet Belgesi, aynı zamanda OSB Mütevelli Heyet Başkanı olan Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından törenle Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yöneticilerine takdim edildi. Törene OSB yöneticileri tam kadro katıldı.
“En sağlıklı üretim bölgesi”:  Vali Davut Gül, Gaziantepli sanayicilerin COVID-19 salgını ile mücadelede örnek bir tutum sergilediğini belirterek, “Salgınla mücadelede sanayicilerimiz büyük bir özveri ve fedakarlık gösterdi. Toplum sağlığının korunması ve tedarik zincirinin kırılmadan üretimin devam etmesi için tüm tedbirleri tam olarak aldılar. Bu durumu sanayi tesislerimize yaptığımız ziyaretlerde de gördük. Bu ziyaretler sonrası Gaziantep OSB’nin, Türkiye’nin en sağlıklı üretim bölgesi olduğunu söylemiştik. Güvenli Hizmet Belgesi ile bu durum tescillenmiş oldu. Emeği geçen OSB yöneticilerimize ve tüm sanayicilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek,  Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk müdürlük olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti: “Sağlık çok önemli. Gerek çalışanlarımızın, gerekse de toplumun sağlığı birinci önceliğimizdir. Bu amaçla OSB Yönetimi olarak salgının ilk gününden itibaren etkin tedbirler alarak salgınla başarılı bir şekilde mücadele ettik. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü olarak eğitim, bilgilendirme ve yönlendirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu süreçte sanayicilerimiz de aldıkları tedbirler ve gösterdikleri performansla olağanüstü bir başarı elde ettiler. Hepsini kutluyorum.” Şimşek, Gaziantep olarak bu konuda ülkeye öncülük ettikleri için çok mutlu olduklarını da ifade etti.

Yorumlar (0)