Halkbank, İkitelli OSB ve çevresinde kredi büyüklüğünü 2.5 milyar TL’ye taşıdı

İmalat sanayiinde faaliyet gösteren firmalara özel çözümler sunmayı sürdüren Halkbank, Organize Sanayi Bölgeleri buluşmalarına devam ediyor.

Halkbank, İkitelli OSB ve çevresinde kredi büyüklüğünü 2.5 milyar TL’ye taşıdı

İkitelli OSB’li işletmelerle bir araya gelerek KOBİ’lere özel olarak geliştirdikleri yeni ürün ve hizmetleri anlatan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “İkitelli OSB ve civarında faaliyet gösteren şubelerimizin toplam kredi büyüklüğü 2.5 milyar TL’ye ulaşmıştır. Destek olduğumuz firmalar kendilerine sunduğumuz kaynakları verimli şekilde değerlendirerek İkitelli OSB’yi önemli bir ihracat ve istihdam merkezi haline getirmiştir” diye konuştu.
KOBİ kredileri alanında yüzde 17.1 pazar payını daha da artırmayı hedefleyen Halkbank, OSB buluşmalarına devam etmeyi planlıyor. 37 kooperatife bağlı 27 binin üzerinde işyerinin faaliyet gösterdiği İkitelli OSB’nin önemli bir ihracat ve istihdam merkezi olduğunu belirten Arslan, sağladıkları desteğin ülke ihracatını daha da artıracağına inandıklarını, İkitelli’de olduğu gibi tüm OSB’lerde faaliyet gösteren firmaların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner269