banner472

banner458

banner457

MTOSB ile Tarsus OSB, Kardeş OSB oldu

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) ile Tarsus Organize Sanayi Bölgesi arasında ‘Kardeş OSB’ protokolü imzalandı.

OSB 01.08.2020, 00:01 28.08.2020, 10:04
19730
MTOSB ile Tarsus OSB, Kardeş OSB oldu

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (Tarsus TSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, her iki OSB’nin yönetim kurulu ve müteşebbis heyet üyeleri ile çok sayıda iş insanı katıldı.  İmza töreninden sonra Tarsus OSB proje alanına ziyaret düzenlenerek inceleme yapıldı.
Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak, “Biz şimdiye kadar zaten kardeştik şimdi de bu protokol sayesinde kardeş OSB’ler olduk. Sinerjimizi güçlendireceğine inanıyorum. Tarsus OSB olarak çok kısa sürede önemli mesafeler aldık. 85 civarı yatırımcımız var. 1600 dönüm net satış gerçekleştirdik. Alt yapı yatırımlarına başlıyoruz. Yol ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Mersin Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, “Tarsus’a ihtiyacı olan ve lokasyonu güzel olan bir OSB kazandırılması son derece mutluluk verici. Bu bölgenin ayağa kalktığını hissediyorum. Kardeş OSB olarak her türlü araç gereç ve teknik imkânı sunmaya hazırız. Kardeş OSB’liğimiz hayırlı olsun’’ diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Mersin her alanda potansiyeli olan bir kent. Mersin ve Mersinli çalışıyor. Yatırımcıları baş tacı olarak görüyoruz. Tarsus OSB’ye de başından beri hem Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hem de Tarsus Belediyemiz olarak destek verdik ve desteklerimiz devam edecek” dedi.
Mersin Valisi Ali İhsan Su da ise yatırım yapacak iş insanlarına seslendi: “Mersin’in geleceği çok parlak, Mersin’e yatırım yapan kazanır.’’

Yorumlar (0)