banner472

banner458

banner457

OSBÜK-AFAD İşbirliği Protokolü imzalandı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB’ler) afet risklerinin azaltılması amacıyla afet ve acil durumlara hazırlık çalışmaları, afet farkındalık eğitimleri gibi birçok konuyu kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

OSB 01.07.2021, 00:01 28.07.2021, 10:19
22769
OSBÜK-AFAD İşbirliği Protokolü imzalandı

İmza töreninde konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, deprem, yangın, sel gibi doğal afetlere anında müdahale eden ve Türkiye’nin gururu haline gelen AFAD ile OSBÜK olarak her türlü işbirliğini yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Kütükcü, Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştiren ve ülke kalkınmasına destek veren OSB’lerin doğal afetlere daha hazır hale getirilmesini çok önemsediklerini kaydetti: Deprem, sel, yangın gibi afetler sonucunda yaşananlar, can kayıplarına neden olduğu gibi, işletmelerimizin ticari hayatlarını, insanımızın gelirini ve ülkemizin büyümesini de doğrudan olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla işletmelerimizi, KOBİ’lerimizi afetlere hazırlayarak, afetlerden daha az etkilenen bir yapıya kavuşturmamız şart. İnşallah AFAD ile imzalayacağımız protokolle, 81 şehrimizdeki 353 OSB’mizi, 67 bin sanayi tesisimizi ve 2 milyonun üzerindeki çalışanımızı bu afetlere daha hazır hale getirmeyi hedefliyoruz.”

2 milyondan fazla çalışana afet eğitimi verilecek: 2021 yılı Afet Eğitim Yılı olarak değerlendirildiğini belirten AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen, AFAD için ayrı bir öneme sahip OSB’lerde verilecek eğitimlerin birçok riski ortadan kaldıracağını söyledi. Taşdelen, bu protokolle OSB’lerde çalışan 2 milyon kişinin tamamına eğitim vermeyi hedeflediklerini açıklayan Taşdelen, eğitimlerin devam etmesiyle yılsonuna kadar çalışmaların tamamlanabileceğini kaydetti.

Yorumlar (0)