banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: ‘Cerrahi Maske Üretim Makinesi’ yaptı

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümü öğretmenlerinden oluşan ekip sağlık ve emniyet çalışanları için yüz koruyucu siperlik maske üretiminin ardından şimdi de maske üretim makinesi yaptılar.

OSB 01.08.2020, 00:01 28.08.2020, 10:05
19209
Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: ‘Cerrahi Maske Üretim Makinesi’ yaptı

Öğretmenlerin işbirliğiyle yapılan cihaz seri maske üretimine başlayacak. Saatte yaklaşık 400 maske üretim kapasitesine sahip cihazın bir özelliği de ultraviyole cihazıyla dezenfekte yapması. Patent çalışmaları da başlatılan makine, okulun ve bölgenin gurur kaynağı oldu.
Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yaptığı bu çalışma ile kendilerinin göğsünü kabarttığını dile getiren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Cerrahi maske üreten makineyi yapan okulumuz öğretmenlerini ve idarecilerini kutluyorum. Bu tür çalışmalar bizi mutlu ediyor. Meslek liselerinin önemi bu süreçte bir kez daha ortaya çıktı. Okulumuz da yaptığı çalışmalarla bizi her zaman gururlandırmıştır. Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimizin okulumuza ve bölgemize kazandırdığı cerrahi maske makinesinin yapılış amacı, bölgemiz çalışanlarının, okulumuzda çalışan görevli personelin ve öğrencilerimizin maske ihtiyacını karşılamaktır. İhtiyaca göre üretim kapasitesini artırabiliriz. Biz bu tür çalışmalarımızla örnek teşkil etme gayretindeyiz” dedi.

Yorumlar (0)