banner472

banner458

banner457

Samsun’a yeni OSB

Samsun’a 52 milyon liralık proje: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ‘Samsun Büyükşehir Belediyesi Havza Tam Otomatik Parkolay Otoparkı’nın temelini attı. Havza Otoparkı 340 araca ev sahipliği yapacak. Yaklaşık maliyeti 52 milyon lirayı bulan proje 1 yıl sonra hizmete sunulacak.

OSB 01.08.2021, 00:01 30.08.2021, 23:00
22837
Samsun’a yeni OSB

Törene; Samsun Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu da katıldı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Karadeniz sanayisinin lokomotifi Samsun’un kapasitesini artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini, şehirde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayan 6 OSB bulunduğunu kaydeden Varank, Tersaneler Bölgesi’nde yer alan 266 hektar büyüklüğündeki yeni OSB alanının yer seçimini 5 Temmuz itibarıyla kesinleştirdiklerini açıkladı: “Kuruluş protokolünün Valilik onayıyla gönderilmesinden sonra OSB tüzel kişiliğe kavuşacak. Sonrasında da hızlı bir şekilde etüt, plan ve proje çalışmalarını başlatacağız. Şehrimize yüksek teknolojili, katmadeğerli ve çevreci yeni yatırımlar, yeni başarılar kazandıracak yeni OSB’nin Samsun’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar (0)