banner472

banner458

banner457

banner505

Trabzon Arsin OSB’ye Sıfır Atık Belgesi

Trabzon Arsin OSB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında atık oluşumunun önlenmesinden başlayarak atıkların azaltılması, kaynağında ayrı biriktirilmesi, geçici depolanması, ayrı toplanması, taşınması süreçlerini içine alan “ Sıfır Atık Yönetim Sistemi “ kurarak temel seviye Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

OSB 01.02.2021, 00:01 27.02.2021, 12:46
20812
Trabzon Arsin OSB’ye Sıfır Atık Belgesi

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi de ilk olarak ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ yönetmeliğini hizmet binasında uygulamaya aldı. Binadaki katlara altılı gruplar halinde Kâğıt, Plastik, Metal, Cam, Organik ve Geri Dönüşemeyen Evsel Atık Kumbaraları yerleştirildi. Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında personelin masa altlarında bulunan bireysel çöp kovaları da kaldırılarak katlarda yer alan ayrıştırma kumbaraları kullanılmaya başlandı. Atık Getirme Merkezi’nde biriktirilen atıklar ise bertaraf ve geri dönüşüm için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş lisanslı firmalara teslim ediliyor.
Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “Sıfır atık projesinin tüm süreçlerini tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandık. Geri dönüşüm alanında toplumsal bilinci yaygınlaştırmak için bu ve benzeri projelerde her zaman gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar (0)