“Volkswagen için hazırız”

Alman otomotiv devi Volkswagen’in 1.3 milyar Euro’luk yeni yatırımı için Türkiye’yi seçmesi üzerine bir açıklama yapan TOSB-Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu, “Türkiye, 50 yıla varan otomotiv deneyimi, güçlü tedarik sanayisi ve genç nüfusu ile otomotiv yatırımları bakımından tercih edilen ülke konumuna geldi.

“Volkswagen için hazırız”

Volkswagen’in de Türkiye’yi seçmesi bunun kanıtı. Başta TOSB’da yerleşik firmalar olmak üzere Türk otomotiv yan sanayisi, Volswagen’e yeni yatırımının tüm üretim süreçlerinde gereksinim duyduğu parçaların tedariğini karşılamaya hazır durumdadır” dedi.
Ömer Burhanoğlu, Türkiye’nin 50 yıla varan otomotiv geçmişi olduğunu belirtti: “Dünyanın önemli otomotiv ülkelerinden biriyiz. Deneyimli ve kalifiye işgücümüzle bu zamana kadar Mercedes-Benz, Fiat, Ford, Toyota, Honda ve Renault gibi birçok dev markanın üretim için tercih ettiği bir ülke olduk. Bunlardan sonuncusu da 1.3 milyar euroluk dev Volkswagen yatırımı oldu.” Burhanoğlu, Volkswagen’in yeni yatırımıyla yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlanacağını aktardı: “2022 yılında Manisa’da açılması beklenen üretim tesisiyle istihdama da önemli bir katkı sağlanacak. Otomotiv tedarik sanayinin kalbi TOSB’da da benzer yatırımlar yapılması için girişimlerimiz sürüyor.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner269