banner472

banner458

banner457

Birleşik Ödeme ve Azimo ortaklığı sayesinde yurtdışından Türkiye’ye anında para transferi geliyor!

Türkiye’ye yurt dışından para göndermek zorlu bir deneyim olabilir. Yüksek ücretler, değişken döviz kurları ve uzun teslimat süreleri insanları farklı ve yeni alternatiflere yöneltmekte.

REEL SEKTÖR 06.10.2021, 12:22 27.10.2021, 09:34
25699
Birleşik Ödeme ve Azimo ortaklığı sayesinde yurtdışından Türkiye’ye anında para transferi geliyor!

Avrupa’nın önde gelen dijital para transfer hizmeti Azimo’nun Türkiye’ye anında havale hizmeti başlattığını duyurması ile bu alternatiflere bir yenisi eklendi. Bu hizmet, Türkiye’nin önde gelen ödeme hizmetleri sağlayıcısı Birleşik Ödeme ile yapılan ortaklık sayesinde mümkün oldu. Azimo/Birleşik Ödeme ortaklığı sayesinde İngiltere, Avrupa, Kanada ve Avustralya’da yaşayan Azimo müşterilerinin saniyeler içinde Türkiye'ye para göndermesine olanak sağlanacak ve saat 16:00’dan önce gönderilen hafta içi transferler anında teslim edilecek. Hafta sonu veya akşam transferleri ise bir sonraki iş günü teslim edilecek. Yeni kullanıcılar, Azimo’nun ödüllü web sitesi ve mobil uygulamalarını kullanarak hizmeti denemek için iki ücretsiz transfer hakkına sahip olacaklar.

Türkiye, 2020’de yarısı Almanya’dan olmak üzere 1 milyar dolarlık küresel havale aldı. Bununla karşılık, genellikle yavaş kalan bir hizmet için konvansiyönel havale ücretleri yüksek. Dünya Bankası, küresel bir havale için ortalama ücretin %7 olduğunu belirtirken, Azimo genellikle %2’den daha az komisyon ile çalışmakta.

Türkiye, yaş ortalaması sadece 31 olan genç ve teknoloji meraklısı nüfusuyla dijital ödemelerde dünya liderlerinden. Türkiye’de yaşayanların %56’sından fazlası en az bir mobil bankacılık uygulaması kullanıyor.
“Yaklaşık 7 milyonluk bir diaspora ile Türkiye, havale sağlayıcıları için harika bir pazar. Bu nedenle, Türkiye’de havalelerinin bu kadar uzun süredir yavaş ve pahalı kalması şaşırtıcı. Azimo, anlık transferleri sınır ötesi ödeme endüstrisi için standart haline getiriyor ve bu hizmet bu yolculuktaki en yeni adımımız” - Azimo COO’su Dora Ziambra.

“Birleşik Ödeme olarak Azimo ile ortaklığımızla en kapsamlı sınır ötesi ödeme hizmet sağlayıcılarından biri olma hedefimize doğru büyük bir adım daha attık. Sınır ötesi ödeme çözümlerini altyapımızla destekleyerek marka vaadimiz olarak hız sağlıyoruz. Bu ortaklık sayesinde insanlar Türkiye’ye sınır ötesi işlemler için eski geleneksel yöntemler yerine hızlı bir alternatife sahip olacaklar.” - Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler

Azimo hakkında:
Azimo, Londra ve Krakow merkezli, misyonu dünya çapında parayı paylaşmanın daha iyi bir yolu olmak ve milyonlarca insanın hayatını iyileştirmek olan bir dijital para transfer hizmetidir. Azimo’nun uygulamaları ve web sitesi, dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgeye para göndermenin en hızlı, en kolay ve en değerli yoludur.
http://www.azimo.com

Birleşik Ödeme hakkında:
2010 yılında kurulan, Türkiye’nin ilk ve tek fintech hizmet platformu sağlayıcısı (Fintech as a Service-FaaS) şirketi ve Türkiye’nin ilk lisanslı e-para şirketlerinden biri olarak; Birleşik Ödeme, kurumların dijital finansa geçiş sürecinde stratejik çözüm ortağı olarak kanal ve ürün bazlı altyapı çözüm önerileri sunuyor. Birleşik Ödeme, müşterilerinin maliyetlerini en aza indirerek, onlara yeni gelir kalemleri oluşturarak mevcut verimliliklerinde ve hızlarında artış sağlar. Birleşik Ödeme, bu vizyona paralel olarak kurumlara dijital cüzdan, sanal veya fiziki ön ödemeli kart, yurtiçi ve yurtdışı para transferi, online/offline tahsilat ve kiosk/akıllı kasa çözümleri olmak üzere 5 ana kategoride çözüm önerileri sunuyor.

Yorumlar (0)