banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Dijital CFO’lar konuştu

20 yıldır 500‘ün üzerinde şirkete dijital dönüşüm konusunda destek veren IFS Türkiye, Türkiye’den dünyaya daha fazla sürdürülebilir başarıya imza atan şirket sayısını artırmak amacı ile kurduğu IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu çatısı altında düzenlenen buluşmalarına devam ediyor.

REEL SEKTÖR 01.03.2020, 07:36 26.03.2020, 14:15
11933
Dijital CFO’lar konuştu

IFS Gelecek Yatırımcıları Buluşmaları kapsamında Türkiye’nin önde gelen CFO’ları ve finans uzmanları ile “Dijital Dönüşümde CFO’nun Rolü” nün masaya yatırıldığı etkinlik, İstanbul’da gerçekleştirildi. İki oturum ve 8 konuşmacıdan oluşan etkinliğin moderatörlüğünü IFS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk üstlendi. Farklı sektörlerden pek çok katılımcı ve konuşmacının bir araya geldiği buluşmada, başarılı yöneticilerin fayda temelli kararlar alması gerektiği, süreçlerin ölçmeden iyileştirilemeyeceği ve bu nedenle dijital dönüşüm deyince ilk akla gelenlerin rakamlara bakarak karar veren CFO’lar olduğu belirtildi.
Prof.Dr. Emre Alkin, “Dijital dönüşüm insan zekâsı ile yapay zekanın yan yana geleceğe yürüdüğü bir modernleşme projesidir” dedi.
IFS Müşteri İlişkileri Yöneticisi Fethiye Hasköy’ün moderatörlüğünde devam eden etkinliğin ikinci oturumunda ise dijitalleşmenin şirket finansal yapısına etkileri değerlendirildi. Panelde dijitalleşmenin bizzat iş yapış modeli olarak benimsenmesi gerektiği vurgulanırken; bazı şirketlerin bulundukları çağın gerisine düştüğü ancak dönüşümün kaçınılmaz olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)