banner472

banner458

banner457

Figopara ve eLogo’dan stratejik işbirliği

FinTech girişimi Figopara, Türkiye’nin en çok tercih edilen özel entegratörü eLogo ile stratejik iş ortaklığına gitti.

REEL SEKTÖR 01.04.2021, 00:01 28.04.2021, 10:01
21656
Figopara ve eLogo’dan stratejik işbirliği

eLogo kullanan işletmeler Figopara aracılığıyla ihtiyaç duydukları finansmana özel oranlarla kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Bu işbirliği sayesinde ilk çeyrekte 50 binden fazla tedarikçinin 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık edilmesi hedefleniyor.
eLogo kullanıcılarının finansman ihtiyacına kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde aracılık etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar, şu açıklamayı yaptı: “Bu dönemde binin üzerinde KOBİ ve şirketin 1.5 milyar TL’lik finansmanına aracılık ettik. 2021 yılında ise 3 milyar TL’ye ulaşmasını hedefliyoruz. İşletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini yöneten eLogo ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle KOBİ’lere finansmana kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmaları için platform sağlıyoruz. İş ortağımız on üç banka ile kullanıcılarımıza en iyi oranları sağlıyoruz. Seçilen banka teklifiyle tahsilat hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, tüm başvuru sürecinin dijital olarak yapılması işlemlerin daha da hızlı sonuçlanmasını sağlıyor. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile 2021 yılının ilk çeyreğinde 50 binden fazla tedarikçinin toplam 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık etmeyi hedefliyoruz.”
eLogo Genel Müdürü Başak Kural,“Amacımız müşterilerin nakit akışlarını iyileştirebilecek finansal kaynaklara hızlı ve en az eforla erişmesini sağlamak. eLogo olarak son dönemde birçok yeniliğin yaşandığı finansal e-servisler alanında müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve verimliliklerini artıracak yenilikçi servisler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)