İŞKUR ile TİSK işbirliğini yeniledi

İŞKUR ve Küresel İşbaşında Eğitim Ağı’nın (GAN) Türkiye ayağı olan GAN Türkiye ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) arasında “İşbaşı Eğitim Programı İş Birliği Protokolü’nün Yenilenmesi” imza töreni gerçekleştirildi.

İŞKUR ile TİSK işbirliğini yeniledi
İşverenlerin çoğu zaman aradığı nitelikte elemanı bulamadığını aktaran Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, şunları anlattı: “Bir önceki yıla oranla işgücü piyasamıza 1 milyon 9 bin insan ilave oluyor ve biz 1 milyon 448 bin insanın istihdamını gerçekleştiriyoruz. İstihdam oranımızı 1.5 puan artırıyor, işsizliğimizi aşağıya çekiyor, işgücüne katılım oranımızı da artırarak bu başarıyı gösteriyoruz” diye konuştu.
Uzunkaya, kurumunun 2017 çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "2017 yılında 508 bin 851 kişiyi eğitimlerimizden istifade ettirdik. İşbaşı eğitimi programı olarak da geçen yıl 300 bin kişinin eğitimini gerçekleştirdik. Bu sayının ve oranın, niteliğin bu dönemde daha fazla artmasını arzu etmekteyiz." TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, GAN TÜRKİYE Ağı’nın tamamen gönüllülük esasına göre faaliyet gösterdiğini anımsatarak, “Çalışmalar tümüyle üye şirketlerimizin güdümünde planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir. Bir başka ifadeyle işbaşında eğitim konusunda şirketlerimiz kendi imkanlarını harekete geçirmekte ve geliştirmektedir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner246

banner229

banner216