banner472

banner458

banner457

Sabancı, geleceğe Cenk Alper ile koşacak

Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı olarak görev yapan Cenk Alper atandı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

REEL SEKTÖR 01.09.2019, 08:00 27.09.2019, 10:11
12872
Sabancı, geleceğe Cenk Alper ile koşacak

“16 yıl önce aramıza katılan ve çeşitli üst düzey görevlerin ardından son iki yıldır Sabancı Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Topluluğumuza katkı yapan Mehmet Göçmen’e teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. ‘Yeni Neslin Sabancı’sı’ vizyonuyla çıktığımız yola yeni bir lider ile devam ediyoruz. Bu atama kararı, Sabancı Holding’i farklılaştıran, daha ileriye taşıyan kurumsal yönetim kültürümüzün sürekliliğinin de önemli bir göstergesidir. 1996’da Topluluğumuza katılarak, çeşitli yurtdışı ve yurtiçi sorumluluklar üstlenen Cenk Alper, tecrübeleri, teknoloji ve inovasyon odaklı bakış açısı ve vizyonuyla devam eden stratejik dönüşüm yolculuğumuza liderlik edecektir. Cenk Alper’in önümüzdeki dönemde tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratacağına ve Topluluğumuzu daha da ileriye taşımaya devam edeceğine inanıyoruz.”
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu, aynı üniversitede Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı ve Sabancı Üniversitesi’nde MBA yapan Cenk Alper, Sabancı Topluluğu’na 1996’da, Beksa bünyesinde Proses Mühendisi olarak katıldı, 2007’de Kordsa’ya Global Teknoloji Direktörü, 2013-2017’de Kordsa CEO’su oldu. Akabinde 2017’de Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı olarak atandı. Alper, yeni göreviyle birlikte bu görevini de sürdürecek.

Yorumlar (0)