banner472

banner458

banner457

STELLANTİS ismi duyuruldu

Peugeot SA ("Groupe PSA") ve Fiat Chrysler Automobiles NV ("FCA"), 18 Aralık 2019'da açıklanan Birleşme Anlaşmasında belirlendiği şekilde 50:50 birleşmesinin tamamlanmasına doğru ilerlerken önemli bir adım daha atıldı: Yeni grubun kurumsal isminin STELLANTIS olacağı duyuruldu.

REEL SEKTÖR 01.08.2020, 00:01 28.08.2020, 10:11
18738
STELLANTİS ismi duyuruldu

“Yıldızlarla aydınlanmak” anlamına gelen Latince “stello” fiiline dayanan yeni isim, iki şirketin bir araya gelerek bir sonraki ulaşım döneminin yeni liderlerden birini yaratacak olmasından, aynı zamanda kurucularının tüm değerlerini koruyor olmasından ve yeni ve güçlü şirket kültürlerinden ilham alıyor. İsmin Latin kökenleri, kurucu şirketlerinin zengin tarihine övgüde bulunurken astronomi çağrışımı, endüstriyi değiştiren bu birleşmeyi yönlendiren gerçek iyimserlik, enerji ve yenilenme ruhunu yansıtıyor.
Yeni ismin belirleme süreci, Birleşme Anlaşması ilan edildikten hemen sonra her iki şirketin üst yönetiminin dahil edilmesiyle başladı. Sürece Publicis Group destek verdi. İsim sadece grup düzeyinde bir kurumsal marka olarak kullanılacak. Sürecin bir sonraki adımı, isimle birlikte kurumsal marka kimliği oluşturacak olan bir logonun yaratılması olacak.

Yorumlar (0)