STM, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Şirketleri Listesi’nde

Mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanında gerçekleştirdiği önemli hizmetlerle savunma sektöründe öncü bir rol üstlenen STM, dünyanın en prestijli savunma şirketleri listesi kabul edilen Defense News Top 100 listesinde 85. sıraya yükselerek Türkiye’nin bu listede en hızlı yükselen şirketi oldu. STM; askeri deniz platformları, otonom sistemler ile siber güvenlik alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlar ve ihracat odaklı büyüme vizyonuyla önümüzdeki yıllarda ilk 50’yi hedefliyor.

STM, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Şirketleri Listesi’nde

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ihracat odaklı bir büyüme hedefiyle yatırımlarını genişleterek global pazarlarda yerini güçlendirmeye devam ediyor. STM; Defense News Dergisi’nin hazırladığı ve dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketinin açıklandığı listeye 2018’de 97. sıradan giriş yapmıştı.
STM Genel Müdürü Murat İkinci, Cumhurbaşkanlığının 2023 vizyonu doğrultusunda ihracat odaklı bir büyüme hedefiyle yatırımlarını sürdürdüklerini belirtti. Pakistan Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda sıfırdan tasarlanan ve geçtiğimiz yıl teslim edilen Pakistan Denizde İkmal Gemisi ile bu süreçte sağlanan güvenin devamında kazanılan Pakistan Agosta 90B sınıfı denizaltılarının yarı ömür modernizasyonu projesi, STM’nin uluslararası yetkinliğini yansıtan ve başarısının arkasında yer alan önemli projeler arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner303

banner269

banner297