banner472

banner458

banner457

ULUTEK Teknopark patent liginde ilk 5’te

Patent Effect’in hazırladığı ‘Türkiye’nin Patent Raporu 2020’de ULUTEK Teknopark, en fazla patentli firmaya ev sahipliği yapan teknoparklar listesinde 36 firmasıyla 5’inci sırada yer aldı.

TEKNOPARKLAR 01.06.2021, 00:01
689
ULUTEK Teknopark patent liginde ilk 5’te

Listede 1’inci 52 firmasıyla Teknopark İstanbul, 2’nci 49 firmasıyla ODTÜ Teknokent, 3’üncü 41 firmasıyla YTÜ Teknopark ve 4’üncü 37 firmasıyla İTÜ Arı Teknopark oldu. Raporda yer alan bir diğer listede ULUTEK Teknopark’taki akademisyen firmalarından Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Basri Kul’un KUL Elektronik, 14 patentle en çok patente sahip start-up firmaları arasında 6’ncı, yatırım alan Teknopark firmaları arasında yine ULUTEK firmalarından RePG Enerji, 6 patentle en çok patente sahip start-up firmaları arasında 8’inci oldu.

ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr. İrfan Karagöz, “ULUTEK Teknopark, bilgi birikimini kullanarak girişimciliğe ve yenilikçiliğe ev sahipliği yapmaya devam edecek. Devamlılığı sağlamak adına firmalarımızın proje sayılarını artırmaya, teşviklerden ve Avrupa Birliği fonlarından daha fazla yararlanıp bu listelerde daha da başarılı olması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)