banner374

banner370

banner345

01.12.2019, 08:00 7051

Telekomünikasyon Alanında İleri Teknoloji Üreten Bir Dünya Şirketimiz; KRON

Kasım ayının son haftasında İzmir’de açılışı yapılan KRON Telekomünikasyon Ar-Ge Merkezi’nin davetlileri arasındaydım. Bilindiği gibi Ar-Ge Merkezleri; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde firmalar özel yatırım bölgelerinde yer almasalar dahi, en az 15 Ar-Ge çalışanı olması durumunda Ar-Ge Merkezi desteklerinden faydalanabilirler. Ülkemizde Bakanlığın verilerine göre 962 Ar-Ge merkezi faaliyetlerini sürdürmekteler.
Açılışa KRON Telekomünikasyon A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel’in davetiyle katıldım. Lütfi Bey, Elektronik Mühendisliği ve İşletme dallarında yüksek lisans derecelerine sahip. Yıllarını telekomünikasyon sektörüne vermiş bir isim. Bu alanın duayenlerinden. Örneğin; Vestel’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’luğu, Sansui/Japonya’nın Yönetim Kurulu Üyeliği ardından Alcatel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2007’de ise bu görevinden ayrılarak Kron A.Ş.’nin kurucuları arasında yer alıyor.
Sabancı Holding’in ve TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) Başkan Yardımcısı ve International Chamber of Commerce (ICC) Elektronik İş ve Telekom Komitesi’nin Üyesi pozisyonlarında bulunan Lütfi Bey ile yıllara dayanan tanışıklığımız bulunmakta.
Ar-Ge merkezinin açılışında Kron’u ve neden İzmir’de de merkez açtıklarını şu sözleriyle anlatıyor: “Kron, başta telekomünikasyon operatörleri ve büyük kurumlar olmak üzere işletmelerin operasyonel güvenlik, verimlilik ve altyapı yönetim ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ve yüksek teknolojiye sahip yazılım ürünleri ve çözümleri sunmak üzere 2007’de kurulmuştur. Global bir şirket olma vizyonu doğrultusunda Kron, yurtdışı ofisleri ve geniş iş ortağı ağı ile yerli ve yabancı pazarlarda Türkiye’de ürettiği ürün ve çözümlerin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Birçok Tier-1 servis sağlayıcı ve global kurumsal şirkete hizmet sunan Kron 2011’den itibaren halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Global dünyadaki lokasyonlarını artıran Kron, şu anda İstanbul, New Jersey, Ankara, Dubai ve Islamabad’da yer alan kadroları ile faaliyetlerini yürütmektedir.
Yüksek teknoloji şirketi olan Kron,  dünyada yaşanan yeni nesil teknolojiler geliştirme yarışında, stratejik olarak insanı öncelikli değer olarak belirlemiştir ve özgürlükçü bir ortamda başarılı projelere imza atmaktadır.
Faaliyetlerinde hız, güvenilirlik, esneklik, çeviklik, sürdürülebilirlik ve kalite dengesini mükemmelleştirmeye çalışan Kron, yüksek teknolojiye sahip kaliteli ve güvenilir ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.
İnovasyondan ödün vermeden, sektör dinamiklerini sürekli ve derinlemesine analiz ederek, iş gücünü sürekli büyüten Kron, global bir teknoloji üreticisi olma yolunda hızla ilerlemektedir.
İstanbul’da ARI 3 Teknokent,  Ankara Bilkent CyberPark Ar-Ge merkezlerimizden sonra İzmir’de de Ar-Ge merkezimizi açmayı hedefledik. İzmir her yönüyle dinamik şehirlerimizden. Sayıları 9 u bulan üniversitelerimizle, yazılım alanında yetişmiş potansiyeli ve yetişmekte olan mühendisleri barındırıyor olması, dünyaya erişme konusundaki konumu bizim buradan da hedeflerimizi gerçekleştireceğimiz bir şehrimiz. Bu kez lokasyon olarak  yaşamın içinde olmak, merkeze mühendislerimizin ve iş ortaklarımızın kolay ulaşılabilme gibi gerekçelerimizle şehir içinde Alsancak’ta 600 m2’lik alanda, 20 yazılım mühendisimizin  ve diğer alanlarda uzman arkadaşlarımızın faaliyet göstereceği merkezimizi açtık.” Anlatırken müthiş heyecanlı bir o kadar da keyifliydi. Dünyada tanınırlığı ve saygınlığı her geçen gün artan bir yüksek teknoloji şirketini ve çalışan genç kadroyu yakından tanımak gerçekten çok keyifliydi. Ülkemizde bu başarıyı yakalamış şirketlerin artması dileğiyle, değerli dostum Lütfi Yenel’i ve emeği geçenleri kutluyorum.

Yorumlar (0)
22°
açık
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:26
banner366