banner472

banner458

banner457

ESO-MEM açılıyor

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Meslekî Eğitim Merkezi; ESO-MEM iş arayan değil aranan insanları yetiştirerek çalışma hayatına kazandıracak.

TSO PLATFORM 01.01.2021, 00:01 29.01.2021, 09:58
16499
ESO-MEM açılıyor

ESO tarafından, BEBKA’nın destekleriyle 13 milyon TL’ye yapılacak merkez, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Eskişehir’e mesleki eğitimde yeni bir soluk ve istihdam sağlayacak.
Betona, binaya para harcamadan, devlet kaynaklarını heba etmeden mevcut meslek okulu Eskişehir Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmet verecek ESO-MEM, günün şartlarına göre modernize edilecek, eğitim alt yapısı güçlendirilerek hizmet verecek.
ESO-MEM’in açılış ve inceleme toplantısına katılan Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant, projenin ilin sanayisi ve sanayi geleceği için çok önemli olduğunu; ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, projenin şehrin nitelikli eleman ihtiyacına çözüm sunacağını; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ESO-MEM’i 18 yaşa kadar devam eden mesleki eğitimin bir devamı olarak gördüklerini; BEBKA Genel Sekreteri Doç.Dr. M. Zeki Durak ise projenin gençleri sanayi ve teknolojiye özendireceğini söyledi.

Yorumlar (0)