banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz

"Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz!’ sloganıyla Burhaniye ve Gömeç ilçelerinde yapay resif alanları oluşturan Burhaniye Ticaret Odası ve paydaşları geleceğe temiz deniz bırakmak amacıyla önemli bir projeye imza attı.

YEŞİL EKONOMİ 01.10.2021, 00:01 27.10.2021, 09:27
25909
Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Burhaniye Kaymakamı İlhan Memiş, projeye destek veren Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Dairesi, Daire Başkanı Doç.Dr. Mahir Kanyılmaz, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, proje paydaşları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Gömeç Belediye Başkanlığı, Burhaniye Belediye Başkanlığı, SZR Denizcilik, projenin tanıtımı, plaket töreni ve temsili yapay resif atma töreninde buluştular.

Projenin tanıtımında; habitat kaybının engellenmesi, deniz canlılarının korunması ve üremesinin artması, deniz canlılarının resifleri barınak olarak kullanması, alternatif turizmin geliştirilmesi ve turizmin 12 aya yayılarak sektörden sağlanan gelirlerde artış sağlanarak ekonominin canlanması, dalış turizminin gelişmesinin beklenildiği anlatıldı.

Yorumlar (0)