banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

“Sürdürülebilir üretim ve reel sektör desteklenmeli”

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın hayata geçirdiği ‘Üretime Dönüş’ buluşmalarının altıncısı ‘Sürdürülebilirlik Liderleri Üretime Dönüşü Konuşuyor’ başlığı altında gerçekleştirildi.

YEŞİL EKONOMİ 01.05.2022, 00:01 25.05.2022, 09:24
12453
“Sürdürülebilir üretim ve reel sektör desteklenmeli”

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Türkiye’de tarım sektöründe sürdürülebilirliğin artırılmasında yapılan çalışmalara dikkat çekti. Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Mert, katılım finans sisteminin özünde sürdürülebilir üretimin ve reel sektörün desteklenmesi olduğunun altını çizdi.
Şef ve Sosyal Girişimci Ebru Baybara, “Pandemi bize çok şey öğretti, küresel gıda sistemlerinin ne kadar kırılgan olduğunu gördük” dedi.
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası CEO’su Ece Börü ise “Artık şirketlerin faaliyet raporlarında kâr zararı göstermeleri yeterli değil, şirketlerimizin finansal ve sosyal açıdan geleceğe sahip çıkması ve bu çabalarını hem çalışanlarına hem paydaşlarına anlatması gerekiyor” diye konuştu.
Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı, Türkiye’de üniversite mezunu işsizlerinin sayısına dikkat çekerek, iş kaygısı çeken gençlerin hayal kurmak yerine umutsuzluğa kapıldıklarını söyledi ve doğru istihdam uygulamalarının hayata geçirilmesinde sivil toplum kuruluşlarının rolünün önemli olduğunu belirtti.
Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Sürdürülebilirlik, memleketimiz ve geleceğimizin faydası için inisiyatif almaktır. Sürdürülebilirlikte en önemli başlık iklimdir ve iklimde karbonu arttıran en önemli neden de karbon üretimidir” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)