banner565

banner472

banner458

banner457

KOSGEB’den Yalın Dönüşüm Desteği

Ülkemiz imalat sanayinin yalın dönüşüm yoluyla verimlilik artışına katkı sağlamak amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ile KOSGEB işbirliğinde geliştirilen KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği uygulamaya alındı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Sürdürülebilir büyümenin anahtarı verimliliği, ülkemizin tamamına yayarak işletmelerimizin gelişimine rehberlik edeceğiz” dedi.

DESTEK-TEŞVİK 01.09.2023, 00:01 21.09.2023, 10:25
20655
KOSGEB’den Yalın Dönüşüm Desteği

Tedarikçi, müşteri ve iç değişkenliği aynı anda azaltarak israfı ortadan kaldıran yalın üretim yaklaşımı, işletmelerin verimlilik odaklı gelişimlerini sağlayarak rekabet güçlerini artırmayı hedefliyor. 
KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı kapsamında tanımlanmış olan Yalın Dönüşüm Desteği ile Yalın Dönüşüm Danışmanlarından veya Model Fabrikalardan hizmet alan KOBİ’lere destek verilecek.
İki aşamalı olarak uygulanan KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği kapsamında ‘Yalın Olgunluk Değerlendirme Analizi Hizmeti’, Model Fabrika veya Yalın Dönüşüm Danışmanı tarafından verilirken ‘Model Fabrika Eğitim-Danışmanlık Hizmeti’ ve ‘Model Fabrika Öğren-Dönüş Programı Hizmeti’ Model Fabrikalar tarafından sağlanacak.
Geri ödemesiz bir destek olan KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği’nde hizmet türleri bazında destek oranı ve destek üst limitleri şu şekilde uygulanacak: Yalın Olgunluk Değerlendirme Analizi Hizmeti için destek oranı %100 ve destek üst limiti 10 bin TL. Model Fabrika Eğitim-Danışmanlık Hizmeti için destek oranı %80 ve destek üst limiti 70 bin TL. Model Fabrika Öğren-Dönüş Programı Hizmeti için destek oranı %80 ve destek üst limiti 150 bin TL. Destek Programı süresince desteğin toplam üst limiti ise 200 bin TL olarak belirlendi.

Yorumlar (0)
banner557