Sayfalar / Öne Çıkan Sayfalar

Sayfalar / Popüler Sayfalar

banner565

banner472

banner458

banner457

Hakkımızda

Hakkımızda

KobiEfor hakkında
KobiEfor ‘Küresel dönüşümde KOBİ’lerin gücüne güç katmak’ misyonu, ‘Lider KOBİ otoritesi olmak’ vizyonu ve ‘Rekabetin akıl gücü’ şiarıyla; 1999 yılından beri düzenli olarak yayınlanan, ulusal çapta dağıtılan aylık bir sanayi ve ekonomi dergisidir. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk digital e-dergisidir. 5.830.854 okuru (29.02.2024 tarihi itibari ile) ile her ay www.kobi-efor.com.tr  sitesiyle de buluşmaktadır. Ayrıca Turkcell Dergilik, Vodafone dMags Dergi, Türk Telekom e-dergi uygulamalarında ve mobil KobiEfor uygulamasında yayındadır. KobiEfor web sitesinin ortalama aylık ziyaretçi sayısı 50.000’in üzerindedir. KobiEfor web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçinin görüntülediği ortalama sayfa sayısı 7'nin üzerindedir.


                                                                                                                  KobiEfor’un amacı;   Türkiye’nin KOBİ ve Girişimci dinamiğinin Ar-Ge, İnovasyon, Ür-Ge, tasarım, marka, verimlilik ve kalite bilincini artırarak,  işletme ve yönetim yapılarını geliştirmektir. KOBİ’lerin bilgi ve iletişim teknolojilerini etkili  kullanarak, yaratıcı ve yenilikçi potansiyellerini ortaya çıkarıp küresel rekabet güçlerini artırmada stratejik katkılar sağlamaktır. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve büyümesi için tüm ülke çapında işletmelerin ülke ekonomisine katkılarını azami düzeye çıkaracak, yenilikçi ve yüksek katmadeğerli üretim  yapma kapasitelerini yükseltecek ufuk açıcı her türlü bilgi ve çalışmadan anında onları haberdar etmek ve bilgilendirmektir.KobiEfor; Türkiye’de dağınık üretim alanlarının örgütlü sanayi alanlarına (OSB, KSS, Teknoloji Bölgeleri, Serbest Bölgeler, Lojistik Üsleri vb)  dönüştürülmesi için ihtiyaç duyulan yasal düzenlemelerin yapılmasına ve bu yapıların hükmi şahsiyet kazanarak  tüzel kişiliklerine kavuşması için Yönetenler ile Yönetilenler arasında bilgilendirici ve aydınlatıcı bir işlev üstlenmiştir. Bu dönüşümlere ivme kazandırılması için de çok geniş katılımlı içinde Devlet Başkanları’nın, Başbakan’ların, Bakanlıkların,  kamu kurum ve kuruluşlarının da olduğu çok sayıda STK, Sanayi ve Ticaret Odası, OSB, KSS, Üniversite, Teknopark, Esnaf ve Zanaatkar Odaları ve İhracatçı Birlikleri ile işbirliği ve güçbirliği yaparak ulusal ve uluslararası stratejik etkinlik ve projeler gerçekleştirmiştir.
KobiEfor’un
KOBİ’lerle ve Girişimcilerle kurduğu ilişki medya-okur ilişkisini aşan, yakın ve organik diyaloğ temelinde bir çözüm ortaklığıdır. Bu niteliği ile KobiEfor bir iletişim ve güçbirliği platformudur. Dergimizin başarılı çalışmaları çok sayıda aldığı ödülle taçlandırılmıştır. Sizlerle geliştireceğimiz işbirliği ile ortaya çıkacak sinerji hem kendi işlerimizin hem de ülkemizin kalıcı kalkınma ve büyümesine katkı sağlayacaktır.


banner557