banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

01.05.2022, 00:01 10156

Profesyonel Bir Web Sitesinin Temel Unsurları

Web sitesinin kalitesi, iş başarısı veya başarısızlığı arasındaki fark olabilir. Bu sayımızda bazı temel unsurları inceleyeceğiz: Fotoğraflar ve Videolar. Sınırlı Sayfa Sayısı. Kolay Gezinme. Mükemmel Tasarım. Düzenli Güncellemeler. Hakkımızda Sayfası. İyi Yazılmış İçerik.
Bir web sitesini kurmak ve çalıştırmak kolaydır. Bunu yaklaşık on dakika içinde yapabilirsiniz. Ama kaliteli bir web sitesi oluşturmak biraz daha çaba gerektirecektir. İnsanların düzenli olarak web sitenize gelmesini istiyorsanız, o zaman çaba harcamanız gerekecektir. Tabii ki, bazı insanlar sadece kendi kullanımları için bir web sitesi kurarlar, bu da çok fazla özgürlük verir; çok fazla düşünmenize gerek yoktur, eğer mutluysanız, o zaman sorun değil. Ancak, herkese açık bir web sitesi olduğunda işler farklıdır ve web sitesi iş amaçlıysa büyük ölçüde farklıdır. Bu noktada, web sitesinin kalitesi, iş başarısı veya başarısızlığı arasındaki fark olabilir. Bu sayımızda bazı temel unsurları inceleyeceğiz.

Fotoğraflar ve Videolar
Ziyaretçilerinizi şaşırtmak için yalnızca sitenizin metnine güvenmeyeceksiniz. Ayrıca fotoğraf ve videolarınızın olması gerekir. Fotoğraf ve videoların yüksek kaliteli olduklarından emin olmanız gerekir. Lisanssız fotoğraflar sunan birçok web sitesi var, ancak aradığınızı bulamazsanız, her zaman ücretli fotoğraflara dönebilirsiniz. Online ürün satıyorsanız, ürünlerinizin fotoğraflarını sizin için çekmesi için bir fotoğrafçı tutmayı da düşünebilirsiniz.

Sınırlı Sayfa Sayısı
Çoğu zaman, daha azı daha fazladır. Mümkün olduğunca çok sayfa eklemek caziptir, çünkü web sitenizin daha dolgun ve daha büyük görünmesine yardımcı olur. Ama bu en iyi yaklaşım değil. En iyi yöntem, yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan içeriği ve sayfaları dahil etmektir.

Kolay Gezinme
Web sitenize geldiklerinde genel kullanıcı deneyimini düşünmek önemlidir. Ziyaretçiniz ihtiyaç duyduğu sayfaları bulmakta zorlanıyorsa, bu bir sorundur. Ziyaretçilerinizin sitenizde gezinmeyi kolay bulduğundan emin olmalısınız.

Mükemmel Tasarım
İlk izlenimler, web siteleri de dahil olmak üzere hayatın çoğu alanında çok önemlidir. Peki ziyaretçileriniz sayfanıza geldiklerinde ne görüyorlar? Genel tasarımın yanı sıra web sitesinin görünümünün şirketinizin kurumsal yapısını ve markanızı yansıtması önemlidir.

Düzenli Güncellemeler
İnsanlar web sitenizin canlı ve düzenli güncellemelerin yapıldığını görmek istiyorlar. Bununla, her şeyi her zaman değiştirmeniz gerektiğini kastetmiyoruz. Bu sadece ziyaretçilerinize sitenin aktif olarak yönetildiğini göstermekle ilgilidir. Bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Örneğin; düzenli olarak güncellediğiniz bir blog barındırarak.

Hakkımızda Sayfası
Bilgilendirici bir ‘Hakkımızda’ sayfası yazarak müşterinizin güvenini kazanmak için uzun bir yol kat edebilirsiniz. İnsanlar kimden satın aldıklarını bilmek isterler ve bilgilendirici ‘hakkımızda’ sayfanız bu bilgileri iletmenin en iyi yoludur. Bu size sadece profesyonelliğinizi gösterme şansı vermez.

İyi Yazılmış İçerik
Web siteniz birçok bölümlerden oluşabilir, ancak sitenin ayrıntıları oldukça önemlidir. İçerikler açık ve mantıklı olmalıdır. Bu olmadan, ziyaretçilerinizin web siteniz ve buna bağlı olarak şirketiniz hakkında olumsuz bir görüşe sahip olma olasılığı daha yüksek olacaktır. İkna edici içeriğin nasıl yazılacağını bilmiyorsanız, işi profesyonel bir metin yazarından danışmanlık alabilirsiniz.
Yukarıda özetlediğimiz ipuçları, işletmenizin başarılı olmasını sağlamaz. Ancak online bir işletme işletiyorsanız, bu şeyler olmadan başarı bulmanın imkânsız olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar (0)
banner366