banner565

banner614

banner472

banner458

banner457

Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Başkanı seçildi

115 ülkenin odalarını bir çatı altında birleştiren Dünya Odalar Federasyonu’nun (World Chamber Federation-WCF) Başkanlığı’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. Altı aday arasında en yüksek oyu alan Hisarcıklıoğlu, 2023–2025 döneminde dünya odalarını yönetecek.

REEL SEKTÖR 01.11.2023, 00:01 27.11.2023, 09:06
24760
Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Başkanı seçildi

Hisarcıklıoğlu, “Bu platformda Türk bayrağını dalgalandırmak benim için büyük bir onurdur. Ne mutlu ki, TOBB olarak tüm bölgesel, küresel kurum ve kuruluşların yönetimine seçiliyor, ülkemizi ve iş dünyamızı temsil etme onurunu yaşıyoruz. Küresel istişare mekanizmalarının tepe noktalarında yer alıyoruz. Yeni seçildiğimiz bu görev, iş dünyamızın ve oda borsa camiamızın küresel ekonomide neleri başarabileceğinin en önemli göstergesi. Artık küresel iş dünyasını ve WCF çatısı altındaki binlerce odayı yönlendireceğiz. Başarımızın yurtdışında da görülüyor ve takdir ediliyor olması beni bir Türk olarak çok mutlu etti. Başkanı olduğum 365 Oda ve Borsamız ile 2 milyonu aşan firmalarımız adına gurur duyuyorum.  Beni bu göreve layık gören, oy veren uluslararası iş dünyası temsilcilerine teşekkür ederim. Şimdi ülkemiz ve iş dünyamız için daha büyük bir şevkle koşma vaktidir” diye konuştu.
5 öncelikli konu ve Dünya Odalar Kongresi: Merkezi Paris’te olan WCF’nin bu dönem öncelikli konuları arasında; kadının güçlendirilmesi, KOBİ’lerin küresel pazarlara erişiminin geliştirilmesi, KOBİ’lerin dijitalleşmesi, iş dünyasında sürdürülebilirlik ve iklim konuları yer alıyor. WCF, her iki yılda bir dünya çapında Odaların katıldığı Dünya Odalar Kongresi’ni düzenliyor.
Hisarcıklıoğlu’nun uluslararası görevleri: • Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Yönetim Kurulu Üyesi Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Başkan Yardımcısı İslam Ticaret, Sanayi, Tarım Odası (ICCIA) Başkan Yardımcısı Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Başkan Yardımcısı Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Başkanı.

Yorumlar (0)
banner557