banner565

banner614

banner472

banner458

banner457

SMARTNET Komite Toplantısı GTÜ’de yapıldı

Gebze Teknik Üniversitesi’nin (GTÜ) proje ortakları arasında yer aldığı inovasyon ve girişimcilik projesi SMARTNET’in (Huni Modeli ile Teknoloji Transferi ve Ticarileşme için Akıllı Ağ) Komite Toplantısı, GTÜ ev sahipliğinde yapıldı.

TEKNOPARKLAR 01.03.2023, 00:00 27.03.2023, 09:26
22878
SMARTNET Komite Toplantısı GTÜ’de yapıldı

Toplantı, GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde GTÜ Rektörü Prof.Dr. Hacı Ali Mantar, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Türkay Dereli, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bülent Güloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Delegasyonu, konsorsiyum, YTÜ Teknopark, GTÜ TTO ve Teknopark yetkililerinin online ve yüz yüze katılımlarıyla gerçekleştirildi.
SMARTNET Projesi Takım Lideri Ufuk Batum, proje hakkında bilgiler aktararak, projedeki gelişmelerle ilgili bir sunum yaptı.
SMARTNET, Türkiye ve AB mali desteğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve GTÜ proje ortaklığında yapılıyor. Projede Teknoparklar, Teknoloji Transfer Ofisleri, kuluçka merkezleri vb. platformlar arasında işbirliği geliştirerek Türkiye’nin fikri sınai mülkiyet haklarını, teknoloji ürünlerini, hizmet kapasitesini, ticareti ve ihracatını artırmak için çalışmalar sürdürülüyor. SMARTNET bütün ekosistemin paydaşlarının buluştuğu ve beraber çalıştığı, güçlü ve uluslararası boyuta hizmet edecek, doğru eşleşmeleri yapay zeka yardımıyla belirleyen ve bu bağlamda altyapı sağlayan önemli bir platform olmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
banner557