banner565

banner472

banner458

banner457

Teknopark İstanbul’dan Türkiye’nin ilk uydu kuluçka merkezi: Cube Beyoğlu

Türkiye’nin ilk ‘uydu kuluçka merkezi’ Cube Beyoğlu, Teknopark İstanbul ile Beyoğlu Belediyesi ortaklığında Ocak 2023’te açılıyor. Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin de katılımıyla gerçekleşen törenle, Beyoğlu Uydu Kuluçka İş Birliği Protokolü imzalandı.

TEKNOPARKLAR 01.01.2023, 00:02 25.01.2023, 12:05
28756
Teknopark İstanbul’dan Türkiye’nin ilk uydu kuluçka merkezi: Cube Beyoğlu

Cube Incubation merkezinde gerçekleşen imza töreni, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Metin Yerebakan ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu’nun yanı sıra Beyoğlu Belediyesi Başkanı Haydar Ali Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Naci İnci, İTÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Koyuncu ve ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Verşan Kök’ün katılımıyla gerçekleşti.
İstiklal Caddesi, Mis Sokak’ta önümüzdeki ay açılması planlanan 5 katlı Cube Beyoğlu’nda yapay zekâ, dijital sanat, simülasyon, oyun, artırılmış gerçeklik, VR ve mobil uygulama tematik alanlarına yoğunlaşılacak. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, “Burada girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için çalışmalar yürütülecek. Örneğin; oyun teknolojisiyle ilgili konular Cube Beyoğlu’nda planlanacak” dedi.

Yorumlar (0)