banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

01.12.2021, 00:01 13106

Üretkenlik İçin En İyi Ofis Renklerini Seçme

Renk özelliklerinin kişilerin psikolojik reaksiyonlarını, ruh halini ve hatta üretkenliğini etkilediği bilinmektedir. Bu etkinin karar vermede yüzde 84.7 gibi yüksek bir oranda öneme sahip bir faktör olduğu iddia ediliyor. Verimlilik için en iyi ofis renklerini bilmekle birlikte, ekibinizin performansını bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olacaksınız.

Renk özelliklerinin kişilerin psikolojik reaksiyonlarını, ruh halini ve hatta üretkenliğini etkilediği bilinmektedir. Kurumunuzda kullanacağınız renk seçimleriniz, hem çalışanlarınız hem de hedef kitleniz üzerinde fark yaratacaktır. Bu etkinin karar vermede yüzde 84.7 gibi yüksek bir oranda öneme sahip bir faktör olduğu iddia ediliyor.
İşte renkler ve bunların çalışanlarınızın iş yaparken verimliliklerini nasıl etkileyeceği:
Mavi
Mavi, üretkenlikle ilişkilendirilen en yaygın renklerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Kendine güvenen ama rahatlatıcı bir çalışma ortamı yarattığı söylenir.
Sakinleştirici ve entelektüel özellikleri onu ofis alanlarında kullanmak için harika bir renk yapar. Mavinin vücudun rahatlatıcı kimyasallar üretmesine neden olduğu bile söylenmiştir.

Kırmızı
Kırmızı aciliyetin rengidir. Bir işin yapılması gerekiyorsa ve hızlı bir şekilde yapılması gerekiyorsa, ofis alanınızı normalden daha fazla kırmızı ile doldurmak faydalı olabilir.
Önemli mesajları çalışanlar ve müşterilerle paylaşmak istiyorsanız, iş mektupları, notlar ve işaretler için kırmızı kullanmak harika bir seçimdir. Sadece dikkatli kullanmayı unutmayın çok fazla kullanılırsa kırmızının olumsuz etkileri olabilir.

Mor
Asaletin rengi olarak bilinen mor, anında değer katar. Mor geleneksel olarak zenginlik, başarı ve bilgelik ile ilişkilendirilmiştir.
Ancak, muhteşem özelliklerine ek olarak mor, mavinin kararlılığı ve kırmızının gücünün bir karışımı olduğu için yaratıcı düşünceye de ilham verir. Zihinsel farkındalığı arttırırken yaratıcı bir his eklemek için ofis alanınızda mor kullanın.

Kahverengi
Kahverengi, genellikle çevre dostu ürünler için kullanılan doğal özellikleri ile bilinir. Sürdürülebilirlik veya yeşil girişimler konusunda uzmanlaşmış bir şirkette çalışıyorsanız, ofis alanınızda kahverengi kullanmak mesajınızı iletmek için harika bir yol olabilir.

Sarı
Sarının iyimserlik, neşe ve iletişimle bağlantılı olduğu düşünülür ve pazarlama, satış veya halkla ilişkiler işlerinde uzmanlaşmış bir ofise mükemmel bir katkı sağlar.

Turuncu
Sarı gibi, turuncu da heyecan ve bağlılığın sembolüdür ve ofis çevresinde coşkuyu teşvik edecektir. Kırmızı ve sarının karışımı olan sıcaklığı, her iki renkten de bazı mesajları beraberinde taşır.

Beyaz
Beyaz, bir alana saflık ve temizlik hissi katar. Çok yönlü renk, çevredeki diğer görsel öğelerden nefes alan bir alan yaratarak ofisinizde nötr bir ruh hali yaratmanıza olanak tanır.
Yüksek enerjili çalışma alanı yaratmak ve bu alanı ekip üyeleriniz için daha güvenli hissettirmek istiyorsanız, beyaz kullanmak harika bir seçimdir. Mekânın enerjisi ve üretkenliklerini artırabilir.

Yeşil
Yeşil, işyerinde huzur ve sükunetle ilişkilendirilen başka bir renktir.
Toplantı odaları ve çalışma alanlarının etrafına bitkiler yerleştirerek yeşili ofisinize kolayca entegre edebilirsiniz. Bitkiler mekânı aydınlatmanın yanı sıra doğanın sakinleştirici unsurlarını da getirecek, havayı arındıracak ve aidiyet duygusu yaratacaktır.

Siyah
Siyah, sofistike, gizem ve güç ile ilişkilidir. Daha lüks bir çalışma ortamı yaratmanın çalışanları daha üretken olmaya teşvik edeceğine inanıyorsanız, ofis alanınıza siyah uygulamak en iyi seçiminizdir.
Verimlilik için en iyi ofis renklerini bilmekle birlikte, ekibinizin performansını bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olacaksınız.

Yorumlar (0)
banner366