banner565

banner472

banner458

banner457

İmpo ile Suyun İzinde Daha İleriye

Su teknolojileri sektöründe dünya devleri arasında yer alan Franklin Electric bünyesinde hizmetlerine devam eden İMPO Motor Pompa, güçlü üretim altyapısı ile 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirirken, yurt içinde de sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. Temiz yer altı suyunun dünya nüfusunun sağlığı için hayati öneme sahip olduğunun altını çizen İMPO, “Franklin Electric olarak bizim sorumluluğumuz ve uzmanlığımız temiz ve hazır yeraltı suyunu size ulaştırmak” diyor.

HABER 03.04.2023, 15:34 26.04.2023, 09:22
21939
İmpo ile Suyun İzinde Daha İleriye

İzmir’de 1969 yılında kurulan İMPO Motor Pompa, 2011 yılında su teknolojileri sektöründe bir dünya devi olan Franklin Electric’in şirketin ana ortağı olmasıyla globalleşme yolunda ilk adımları atmış, 2018 yılında Franklin Electric’in şirketin tek hissedarı olmasıyla tamamen Franklin Electric bünyesine katılmıştır.
İmpo Motor Pompa, 30.000 m2 alan üzerine kurulu, 12.000 m2 kapalı üretim tesisinde, 400 çalışanı ve güçlü üretim altyapısı ile 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirirken, yurt içinde de sektörün lider firmaları arasında gösteriliyor.
Franklin Electric gibi bir dünya devinin profesyonel bilgi birikimi ile İMPO, mevcut ürünlerinin kalitesini artırmak ve yeni ürünler geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına aralıksız yatırım yapmayı sürdürürken yıllar içinde oluşan ‘güvenilir marka’ imajı ile de çiftçinin bir numaralı tercihi arasında yer alıyor.
Bugün küresel ısınmanın bir sonucu olan kuraklık ve yeraltı suyu akiferlerinin kirlenmesi, insan sağlığı ve çevre için açık bir tehlike oluşturuyorken, İMPO, insanlığın geleceği için yaptığı işin ve sorumluluğun farkında olarak hizmetlerine devam ediyor. 
Franklin Electric , “Dünyada güvenli ve temiz içme suyuna erişimi olmayan yaklaşık bir milyar insan var. Çoğumuz için bir bardak taze, temiz su yalnızca birkaç metre ötemizdeyken, az gelişmiş ya da gelişmekte olan birçok bölgede en yakın su kaynağı birkaç mil ötede ve çoğu durumda sahip oldukları tek su kirli su. Bu temiz olmayan su kaynakları kolera, ishal, dizanteri gibi hastalıklara neden olurken, birçok durumda bu hastalıklar ölümle sonuçlanıyor. Bir haftada yaklaşık 47 bin kişi suyla ilgili bir hastalıktan hayatını kaybediyor ve bu ölümlerin yüzde 90’ı beş yaşın altındaki çocuklar. Bu demek oluyor ki, her gün yaklaşık 6 bin çocuk veya her 15 saniyede bir çocuk kirli suyun neden olduğu bir hastalıktan hayatını kaybediyor” açıklamasını yapıyor.
Dünyadaki tatlı suyun büyük bir kısmının yerin yüzlerce metre altında gömülü bulunduğunu ve bu temiz yer altı suyunun dünya nüfusunun sağlığı için hayati öneme sahip olduğunun altını çizen İMPO, “Franklin Electric olarak bizim sorumluluğumuz ve uzmanlığımız temiz ve hazır yeraltı suyunu size ulaştırmak” diyor.
Şirket açıklamalarına şöyle devam ediyor: “İşimizin verdiği uzmanlığı, insanlığa yardım etmek adına kullanmak ise Franklin Electric olarak bizim dünyaya karşı sosyal sorumluluğumuzdur. Franklin Electric, 2010 yılında ‘Franklin Wells Dünya Vakfı’nı kurdu ve yer altı sularını yüzeye çıkararak 160 binden fazla insanın hayatına dokunarak iyileştirdi. Franklin Wells Dünya Vakfı olarak misyonumuz, su kıtlığı çeken ve ihtiyacın en fazla olduğu Afrika gibi bölgelere odaklanarak, bölgede yaşayan topluluklara güvenli ve uygun maliyetli su kaynakları sağlarken, amacımız ise su projeleri için fon ve teknik kaynak sağlamanın yanı sıra hayır kurumları için global ortaklıklar gerçekleştirerek, küresel su krizinin sona ermesine yardımcı olmaktır.”

Yorumlar (0)