banner472

banner458

banner457

Moda, perakende ve hızlı tüketim ürünleri alanında uzman Centric Software’den Yeni nesil PLM çözümleri

Centric Software Ülke Müdürü Pınar Tekinşen, “Moda, perakende ve hızlı tüketim ürünleri alanında dünyanın 1 numaralı PLM çözümüyüz. Sınıfının en iyi PLM teknolojisini en iyi endüstri uygulamalarıyla destekliyor ve müşterilerimize büyük fayda sağlayan çözümümüzle tanınıyoruz” diyor.

HABER 01.02.2020, 07:39 14.02.2020, 09:34
12386
Moda, perakende ve hızlı tüketim ürünleri alanında uzman Centric Software’den Yeni nesil PLM çözümleri

Centric Software®’in merkezi, DNA’sı olan “teknoloji ve yenilik”in kalbi, Silikon Vadisi Kaliforniya’da yer alıyor. Sayısı 200’den fazla Moda ve Perakende PLM Danışmanları da dahil olmak üzere; 23 küresel lokasyonda çalışan yaklaşık 500 çalışanı bulunan şirket, 2018’den bu yana dünyanın önde gelen    3D deneyim şirketi Dassault Systèmes Centric’in hisselerinin büyük kısmına sahip.
Centric Software, 2013, 2015 ve 2016 yıllarında Red Herring’in En İyi 100 Global listesinde yer almak da dahil olmak üzere birçok endüstri ödülü, 2012, 2016 ve 2018’de Frost & Sullivan’dan çeşitli mükemmellik ödülleri aldı.
Centric Software Ülke Müdürü Pınar Tekinşen, “Moda, perakende ve hızlı tüketim ürünleri alanında dünyanın 1 numaralı PLM çözümüyüz. Sınıfının en iyi PLM teknolojisini en iyi endüstri uygulamalarıyla destekliyor ve müşterilerimize büyük fayda sağlayan çözümümüzle tanınıyoruz” diyor.
Centric Software PLM çözümünün faydaları: Şirketlere yeni ürünlerini daha iyi tasarlama, geliştirme, tedarik, üretme ve satma konusunda yardımcı olduklarını belirten Pınar Tekinşen, Centric PLM çözümünün işletmelere sunduğu faydaları anlatıyor: “Centric’in amiral gemisi Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümü, tasarım, planlama, ürün geliştirme, tedarik, satın alma, üretim ve perakende ekiplerinin nereden baktıklarından bağımsız tek bir gerçeği görmesini sağlar. Çözümümüz; pazara ürün sunma süresini kısaltır, geliştirme maliyetlerini azaltır, üretkenliği arttırırken işbirliğini kolaylaştırır ve ürün geliştirme sürecini verimli kılar.”
Pınar Tekinşen, “Dünya çapında 360 müşteriye; ebebek, More & More, The Woody Group, Calvin Klein, Uniqlo, ANTA, Under Armour, Gap, Crocs, Louis Vuitton ve Swarovski gibi 1200’den fazla markaya, Tesco, Auchan, Loblaws, Kroger ve daha bir sürüsü gibi birçok kategoride ürün satan perakendecilere, Mas Holding, Brandix ve Ramatex gibi OEM / ODM firmalarına, Li & Fung ve Kobalt Moda Hong Kong gibi ajanslara çözümümüzle hizmet ediyoruz” diye konuşuyor.
Pınar Tekinşen, Centric’in Türkiye pazarına açılmakta çok başarılı olduğunu söylüyor: “Türkiye için hala yeniyiz, ancak kısa sürede bölgede 3 müşterimizle projelerimize başladık. Ne yazık ki geçmişte Türk şirketleri geleneksel PLM çözümlerini uygulamaya çalıştı, başarısız oldu, bu olabiliyor (bu yüzden dünyada birçok şirket başka bir PLM sistemi kullanırken Centric’e geçti / geçiyor). Eski nesil çözümler çok hantal ve karmaşıktı, ve moda, perakende ve OEM şirketlerine özel bir bakış sunamıyordu. Centric gibi yeni nesil moda PLM’si önemli bir fark yaratıyor. Değişiklik yönetimine özel bir önem veriyoruz, böylece kullanıcılar sorunsuz bir geçiş yaşayabiliyorlar. Rekabet edeceğiniz firmalar sadece Türkiye’de değil, her yerde. Moda sektörü küresel. Türk şirketleri dünyayla rekabet etmek zorunda. Bu, dijital dönüşüm ve PLM’nin kritik olacağı hız, maliyet ve yenilik için bir yarış. Türk şirketlerinin teknolojiyi sevdiğini ve çok rekabetçi olduklarını biliyoruz. Hedefimiz moda, perakende ve hızlı tüketim firmalarına pazarı yönlendirecek yenilikler sunmaya devam etmektir.”

Centric PLM çözümleri Pınar Tekinşen, sundukları PLM çözümleri hakkında ise şu bilgileri veriyor:
“Centric 8 PLM Platformu: Centric’in amiral gemisi PLM platformu Centric 8, hızlı tüketim endüstrileri için özel olarak tasarlanmış kurumsal seviyede planlama, ürün geliştirme, tedarik, kalite ve koleksiyon yönetimi işlevselliği sunar. Centric’in en son versiyonu Centric 8 PLM v7.0’de lider 3D çözümleri ile doğal entegrasyon, özellikle üreticileri anlayan ve ihtiyaçlarına cevap veren platform, markaları, perakendecileri ve üreticileri pazara ürün sunma süresini hızlandırarak, sundukları ürün adedini artırarak kendi müşterilerini daha iyi anlar ve yakın konuma getirmek için tasarlanmış pekçok yenilikçi özellikler yer alıyor.
Centric, lider 3D CAD yazılım çözümlerine entegrasyon ile tamamen dijital bir tasarım ve geliştirme ortamı sunuyor. Ayrıca, üreticiler için PLM’yi sunan ilk şirkettir.

Mobil uygulamalar
Centric’in ilham aldığınız görselleri, rakip ürün analizleri, Fit değerlendirmeleri dahil 15 Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) Mobil Uygulaması, tüm çalışmaları gerçek zamanlı olarak tek bir ortak platformda toplayarak, kağıt kopyaları, tekrarlanan çalışmaları ve veri hatalarını ortadan kaldırmaya olanak tanıyor. Ve mobil uygulamalar çalışmayı daha eğlenceli hale getiyor. Centric aynı zamanda PLM’de mobil çalışmaya öncülük eden ilk şirkettir.

Dijital Ekranlar: Dijital işbirliğini yeni boyuta taşıyan Visual Innovation Platform (VIP), işbirliği ve ortak karar alma için tamamen görsel ve dijital bir deneyim sunuyor. Centric Buying Board’la satın alma çalışmaları yönetebiliyor, ürün teklifleri ve range planları optimize edilebiliyor, Centric Concept Board ile yaratıcılığı artırabiliyor ve ürün konseptlerini geliştirebiliyoruz.

SMB
Centric SMB, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bulut tabanlı bir PLM çözümüdür. Abonelik esasına göre (SaaS) uygulanan Centric SMB, ürün geliştirmeyi hızlandırmaya, karlılığı artırmaya ve verimliliği optimize etmeye hizmet eder. Küçük ve orta ölçekli şirketlere, küresel markalarla rekabet edebilecekleri teknoloji ve endüstri bilgisine erişim sağlarken işlerini büyütmelerine yardımcı olur.”

Centric, yeni nesil PLM çözümleri sunuyor: Pınar Tekinşen, “Bugün, Centric çok sayıda Excel uygulamasının, PDM’nin, özel geliştirilmiş PLM’nin ve eski nesil geleneksel PLM’nin yerini alan pazar lideridir. Sektörümüzdeki yeni PLM projelerinin yüzde 70’inden fazlasını Centric yapıyor. Ayrıca müşterilerimizin yüzde 35’inden fazlası kullandıkları eski bir PLM çözümünü Centric PLM ile değiştirmiştir” diye konuşuyor. Tekinşen, bu değişimin nedenlerini ise şöyle sıralıyor: “Neden? Bir çok sebepten ötürü:
1) Sadece PLM’ye odaklıyız ve ciroyu tetikleyen en önemli etkenlerin pazara ürün sunma hızı ve yüksek hacimli yeni ürünler olduğu moda, perakende ve diğer hızlı tüketim sektöründe uzmanız.
2) PLM yapmanın yeni bir yolunu keşfettik: Excel gibi kullanımı kolay, uygulaması kolay ve yönetmesi kolay. Özel bir programlamaya gerek duymayan, dünyanın en hızlı ve en kolay PLM’sine sahibiz.
3) Centric kullanıcılarını mutlu ediyor! Yüzde 99 müşteri memnuniyeti ve sadakat oranına sahip olmaktan gurur duyuyoruz!
4) Centric PLM sağlam, olgun ve kendini kanıtlamış bir çözümdür. Sistem, 23’ten fazla ülkede moda perakendecisi ve üreticisi, ayakkabı, ev mobilyası, mobilya ve daha pek çok sektörde başarıyla kullanılmaktadır.
5) PLM çözümümüz bulutta (Saas) küçük, orta, büyük veya çok büyük şirketler tarafından kullanılabilir! Uygun fiyatlı ve ölçeklenebilirdir.”

Visual Digital Fashion Board: Pınar Tekinşen, koleksiyon tasarım, planlama ve satın alma deneyimlerini görsel, etkileşimli ve güçlü hale getiren, geniş dokunmatik ekran ve tabletlerle kullanılan, Visual Digital Fashion Board’u da yarattıklarını dile getiriyor.
PLM’nin işletmelere faydaları: Pınar Tekinşen, PLM çözümlerinin işletmelere faydalarına da değiniyor: “Bir numaralı neden hız, hız, hız! Her şey hız ve çeviklikle ilgili. Yarın hayatta kalacak şirketler hızlı olabilen ve değişikliklere uyum sağlayabilen şirketler olacak. Bu yüzden dünyanın dört bir yanında şirketler PLM uygulaması ile dijital dönüşümlerini hızlandırıyor. Gelişmiş Centric PLM çözümüyle ve edinilmiş en iyi uygulamalar bilgi birikimiyle, dünyanın en büyük markaları ve perakendecileriyle, tasarım ve ürün geliştirme süreçlerini dijitalleştirmek, otomatize etmek için çalışıyoruz; satış sürelerini düşürüp, tüm süreçte önemli maddi tasaarruf sağlayabiliyoruz. Tüm Centric çözümleri sektörün ihtiyaçlarına göre geliştirilir. Gelişimi müşteri danışma kurulumuz, müşteri inovasyon ortaklarımız ve kullanıcı gruplarımız tarafından yönetilir. PLM aynı zamanda yeniliği yönlendirir, maliyetleri düşürür ve operasyonel verimliliği artırır. Şirketler genellikle operasyonel (kârlılık) faydaları için PLM’yi uygularlar ancak daha sonra stratejik (üst düzey) faydalar sunduğunu hızlıca görürler.”

Yorumlar (0)