banner565

banner614

banner472

banner458

banner457

QNB Finansbank’tan kadın girişimcilere 50 milyon dolar kaynak destek

QNB Finansbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD-European Bank for Reconstruction and Development) kadın girişimcilere destek programı kapsamında sağladığı toplam 50 milyon dolar iki yıl vadeli kaynak ile finansal kapsayıcılığa ve sürdürülebilir ekonomiye yönelik bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

DESTEK-TEŞVİK 01.08.2022, 00:01 22.08.2022, 00:45
20861
QNB Finansbank’tan kadın girişimcilere 50 milyon dolar kaynak destek

Sahibi veya yöneticisi kadın olan işletmelere kullandırılacak bu kaynak ile QNB Finansbank, kadınların iş hayatındaki varlığı, teknik ve finansal yetkinliklerinin güçlendirilmesi ve ekonomiye katılımlarını desteklemek yönünde önemli bir adım atarken kapsayıcı sürdürülebilirlik politikalarıyla kadın liderliğindeki KOBİ’lere destek sağlayacak.
Program kapsamına ek olarak QNB Finansbank, bu işletmelere, geliştirecekleri kapsayıcı ürün ve hizmetlere yönelik teknik danışmanlık için Avrupa Birliği’nden (AB) hibe fon sağlama imkanına da sahip olacak.
QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Yeliz Ataay Arıkök, “Kadın girişimcilerin güçlendirilmesi sürdürülebilirlik stratejimizin ana hedeflerinden biri. EBRD’den sağladığımız bu yeni kaynak ile işletme sahibi kadınlarımızı desteklemeye devam ederken Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamaktan ötürü mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)