banner472

banner458

banner457

Enerjisa, enerji robot teknolojileriyle fark yaratıyor

Sabancı Holding ve E.On ortaklığında faaliyetlerini yürüten Enerjisa Enerji, operasyonlarına dâhil ettiği robot teknolojisi sayesinde birçok çalışmasında verimliliği artırarak daha hızlı ve nitelikli çözümler sunuyor.

ENERJİ 01.05.2020, 08:00 29.05.2020, 10:41
10867
Enerjisa, enerji robot teknolojileriyle fark yaratıyor

Elektrik enerjisi sektöründe bu teknolojinin kullanımına öncülük eden Enerjisa Enerji’de, yardım masası kanalıyla oluşan rutin iş yükünün ortalama yüzde 80’i robotlar tarafından yapılıyor. Müşteriye dokunan süreçlerin içerisinde yer alan kesinti, hasar bilgi analizi ve kontrolleri ilk defa robotlarla yapılırken fatura kontrolleri, tahakkuk gibi noktalarda da robot desteği kullanılarak ayda 60 günün üzerinde toplam iş gücü kazanımı sağlandı.
Enerjisa Enerji Bilgi Teknolojileri ve Dijital İş Yönetimi Başkanı Mehmet Fırat, “İç süreçlerimizde robotun devreye girmesi ile birlikte yardım masamızda biriken rutin iş yükünün belirli süreçlerde ortalama yüzde 80’ini robotlar tarafından tamamlanır hale getirdik. Böylece hem servis hızımızı belirgin şekilde artırdık, hem de çalışanlarımızın işgücünü daha nitelikli ve katmadeğerli işlere aktarıyoruz ”dedi.

Yorumlar (0)