banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Ahmet Pura yeniden Başkan seçildi.

Kozmetik ve Temizlilk Ürünleri Sanayiciler Derneği (KTSD) Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

İNSAN KAYNAKLARI 14.03.2022, 10:11
3782
Ahmet Pura yeniden Başkan seçildi.

Ahmet Pura’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüreceği yeni dönemde,Başkan Yardımcılıklarına Melike Özener ve Nilgün Dayıoğlugil, Genel Sekreterliğe Şerifenur Taşkıran, Saymanlığa M.Fuat Morgül seçildiler.
Diğer Yönetim Kurulu üyeleri ise;
Sibel Tüzün
Ebru Şenel Erim
Merve Memişoğlu
Fatih Çelik
Hande Karakülah
Güray Yıldız
Eser Arıcı
Nilgün Kızmaz
Sema Toraman
Nazlı Adıgüzel
Özlem Berke olarak belirlendi.

KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, konuşmasında özetle şunları söyledi: “Halk Sağlığına katkılı ürünler üretiyoruz;Pandemi başlangıcından bugüne %100’e yakın kapasite ile çalıştık.Kısıtlama süreçlerinde bile bürokrasinin desteği ile üretimin devamlılığını ve tüketicimize aksamadan ulaşmasını sağladık. 2021 yılı sonu itibariyle Kozmetik ürünlerinde 19,6 milyar TL,Temizlik ürünlerinde 17 milyar TL, Hijyenik Kağıt ürünlerinde 16,4 milyar TL olmak üzere 53 milyar TL ciroya ulaştığını tahmin etmekteyiz.İç ve Dış Ticaret verilerine göre, sektörlerimizin ihracatı 2,4 milyar USD,ithalatı ise 1,4 milyar USD seviyelerine ulaştı.

Kozmetik ve temizlik ürünleri sektörünün Türkiye’de büyüme potansiyeli var
Türkiye’de yaklaşık 25 milyon hane olduğunun, 200 bin civarı perakende noktasından satılan sektör ürünleri ile hanelerin hemen hepsine girilerek ortalama her birinde 3-4 tüketiciye ulaşıldığının altını çizen Pura, “Bu yaygınlık ve erişim sektördekisorumluluğumuzuçok daha fazla kılıyor.KTSD olarak temsil ettiğimiz sektörde 5.000 civarı firma faaliyet gösteriyor, doğrudan ve dolaylı olarak 120 bin kişiye istihdam sağlanıyor. Ancak ülkemizdeki tüketim miktarlarının ve büyüme trendlerinin gerek dünya gerek Avrupa Birliği ortalama tüketim rakamlarına oranla halen oldukça düşük olduğunu gözlemlemekteyiz. Halen sektörümüzde yatırıma yönelik çok büyük fırsatlar var” diye konuştu.

Yorumlar (0)