banner472

banner458

banner457

ERDAL TURGUT

DASK Yönetim Kurulu Üyesi

İNSAN KAYNAKLARI 01.10.2020, 00:02 23.10.2020, 09:54
14708
ERDAL TURGUT

Türk Reasürans’ın Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) teknik işleticiliğini üstlenmesinin ardından DASK Genel Koordinatörlük görevine getirilen Türk Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Erdal Turgut, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından DASK Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Kariyerine 1998’de Anadolu Sigorta’da başlayan Turgut, 21 yıllık tecrübesinin ardından, 2019’da Türk Reasürans’ın kurucu ekibine dahil oldu. Halen Türk Reasürans’ta Finansal Raporlama ve Muhasebe, Reasürans Muhasebesi, Hazine ve Fon Yönetimi, Retrosesyon, Satın Alma ve Kontrat Yönetimi Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.

Yorumlar (2)
Sarıtaş Sarısoy Yapı İnşaat San ltd şti 9 ay önce
Erdal bey, dask idamlık mahkumlara bal kaymak yedirmek gibi bir fon mudur.Kuruluş mantığı nasıl değiştirilir.riskli yapılara bu fondan ilave primlerle bina yenilemek için desdek olunsa daha faydalı, depremde yıkım ve hasar ve can kaybı zararları en aza indirilemezmi
Hakkı Sarıtaş 9 ay önce
Dask mantığı nasıl değiştirilir. Deprem zararlarını bina yenileme fonu olarak kullanılsa insanlar daha mutlu olmazmı. İdamlık mahkum gibi her an riskli yapılar tehlike arz ediyor.