banner472

banner488

banner480

banner458

banner457

banner493

Susona Bodrum, LXR Hotels&Resorts’un Yeni Genel Müdürü Kemal Bayık oldu

Hilton’un lüks koleksiyon markası LXR Hotels & Resorts’un Türkiye’deki ilk oteli Susona Bodrum’da üst düzey yönetim değişikliği gerçekleşti. 20 yıla yakın otelcilik kariyerinde farklı destinasyonlardaki birçok lüks markada görev almış olan Kemal Bayık, Susona Bodrum, LXR Hotels & Resort’un Genel Müdürü olarak atandı.

İNSAN KAYNAKLARI 18.03.2022, 10:30 23.03.2022, 11:45
3249
Susona Bodrum, LXR Hotels&Resorts’un Yeni Genel Müdürü Kemal Bayık oldu

Turizm sektörüne ilk adımını 25 yıl önce İzmir Hilton’da stajyer olarak atan Genel Müdür Kemal Bayık, farklı ülkelerde ve kademelerde sürdürdüğü kariyer yolculuğuna Mart ayı itibarıyla Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts’un Genel Müdürü unvanıyla devam ediyor. Başarılı yönetim kariyerine, yolculuğunun başladığı Hilton ailesinde, LXR markası altında yer alan Susona Bodrum’da devam edecek olmaktan onur duyduğunu dile getiriyor.
2000 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olan Kemal Bayık, henüz eğitimi devam ederken kariyer basamaklarının ilk adımını Hilton İzmir’de stajyer olarak başladı.Lynn Üniversitesi’nde İşletme Üst Lisansını tamamladıktan sonra 2005 yılında Bodrum’da Kempinski Hotels & Resorts otelinde Satış Müdürü olarak ilk görevine atandı. 2008 yılında Four Seasons Hotels & Resorts İstanbul’da Satış Müdürü oldu, 2011’de Four Seasons Hotels & Resorts Bakü’de görevine Satış ve Pazarlama Direktörü olarak devam etti. 2015 yılında Raffles Hotels & Resorts bünyesine transfer olarak Satış ve Pazarlama departmanından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna terfi eden Kemal Bayık, 2017’de Four Seasons Hotels & Resorts bünyesine Four Seasons Hotels & Resorts Doha Qatar’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak geri döndü. 2020 yılından bu yana Six Senses Hotels & Resorts’ta Genel Müdür görevini üstlenen Bayık, LXR Hotels & Resort ailesine Genel Müdürlük kariyerine devam ediyor.
Turizm sektöründe neredeyse 25 yıllık tecrübeye sahip Kemal Bayık, turizm sektöründeki kariyer yolculuğunun yanı sıra günlük hayatında da fotoğrafçılık ve seyahat gibi kültürel aktivitelerle de sıkça ilgileniyor. 

Yorumlar (0)