Güneş Sigorta’dan, ‘Katılım Sigortacılığı’ hizmeti

Güneş Sigorta, hayat dışı sigorta ürünleri kapsamında ‘Katılım Sigortacılığı’ faaliyetine başladı. 1 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla Konut, Kasko, Trafik ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünlerinde Katılım Sigortacılığı uygulamalarını kendi bünyesi içerisinde yürürlüğe aldı.

Güneş Sigorta’dan, ‘Katılım Sigortacılığı’ hizmeti

Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli; Güneş Sigorta’nın Katılım Sigortacılığı uygulamalarını; prim tahsilatından fonların faizsiz yönetim ve dağıtımına kadar büyük bir hassasiyetle alanında uzman danışma kuruluyla yürüttüğünü söyledi: “Müşteri beklenti ve talepleri doğrultusunda iş yapış şekillerini sürekli olarak yenileyen bir şirket olarak, katılım sigortacılığını çok önemsiyoruz. Bu sigortaların hassasiyetleri nedeniyle henüz sigortayla tanışmamış ya da uzak kalmış kişileri sigortayla tanıştıracağını ve ülkemizdeki sigortalı sayısının artışına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Katılım sigortacılığı sektörümüzün finansal derinliğine pozitif katkıda bulunacak ve sektörümüzü daha da güçlendirecektir.”
Benli, Güneş Sigorta’nın katılım sigortacılığı çalışmalarında pencere usulü çalıştığını ve tüm sürecin İslami şartlara uygun olarak oluşturulduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340

banner269

index