banner472

banner458

banner457

Kadın girişimcilerden, Samsu Börek’e teşekkür ziyareti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, bünyesinde çalıştırdığı kadın personel sayısıyla farkındalık yaratarak örnek olan Samsu Börek’e teşekkür ziyaretinde bulundu. 11 yıl önce faaliyete geçen ve bugün 6 şubeye ulaşan Samsun’un yerel markası Samsu Börek’i çevre yolunda yeni faaliyete geçen tesislerinde ziyaret gerçekleşti.

TSO PLATFORM 01.09.2021, 00:01 24.09.2021, 11:01
17411
Kadın girişimcilerden, Samsu Börek’e teşekkür ziyareti

Samsu Börek Genel Müdürü Gıda Mühendisi Ümit Dedezade, markalarının çıkış noktasının anne reçetesi su böreği olduğunu, bünyelerinde bulunan 240 çalışanın yüzde 80’ini kadınların oluşturduğunu ve farklı departmanlarda da kadın istihdamını artırmak istediklerini anlattı.
TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, kadın istihdamına sağladıkları katkılarından dolayı Samsu Börek’e teşekkür etti. Kadın istihdamında Samsun’un Türkiye sıralamasında 25. sırada olduğunu hatırlatan Akyüz, kadın girişimciler olarak kadın istihdamı ve kariyer yapmaları için çaba sarf eden işletmeleri ziyaret ettiklerini kaydetti.

Yorumlar (0)