REEL SEKTÖR:
Türkiye Vodafone Vakfı'ndan 3 milyon kişiye 27 milyon TL yatırım
Başta kadınlar ve engelli bireyler olmak üzere 3 milyonu aşkın kişinin hayatına dokunan Vakıf, kuruluşundan bugüne kaydettiği başarıları ve gelecek planlarını Türk iş ve sivil toplum dünyasından 400’e yakın davetlinin katıldığı gala gecesinde paylaştı. Gecede iş, siyaset ve medya dünyasının tanınmış ebeveynlerinin çocuklarıyla birlikte katıldığı ve ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün moderatörlüğünde bir panel de düzenlendi.

Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu Üyeleri’nin de hazır bulunduğu geceye katılan erkek konuklar, Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla başlattığı ve Vodafone’un da tüm dünyada desteklediği küresel dayanışma hareketi “HeForShe”ye imza vermeye davet edildi.

Geceye onur konuşmacısı olarak katılan Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi ve Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Başkanı Serpil Timuray, mobilin gücünü kadınların hizmetine sunduklarını söyledi. Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, “Sosyal projelerle 3 milyondan fazla kişiye dokunduk, 27 milyon TL yatırım yaptık” dedi. Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao da programa üst düzey yönetici kategorisinde “Etki Şampiyonu” olarak katıldı.

Gece’ye Vakfın ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER’in öncülüğünde bir yıl önce kurulan ‘Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi’nin ilk mezunlarından Mesiye Akgün de konuk oldu. Gecenin kapanış konserini ise ünlü şarkıcı Candan Erçetin verdi.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner199

Sepaş Enerji “Oyuncak Müzesi”ne sponsor...
Sepaş Enerji sponsorluğunda Güney Marmara turnesine çıkan Oyuncak Müzesi Sergisi, binlerce kişiyi nostalji...

Haberi Oku