banner565

banner472

banner458

banner457

Torunlar Enerji, yatırımla büyümesini sürdürüyor

Torunlar Grubu şirketleri Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., AKCEZ Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin Çek enerji şirketi ČEZ Group’a (CEZ) ait yüzde 50 payını satın almak üzere anlaşma imzaladı.

ENERJİ 01.09.2022, 00:01 23.09.2022, 10:16
19081
Torunlar Enerji, yatırımla büyümesini sürdürüyor

Torunlar Grubu, hisse devrinin tamamlanması ile elektrik dağıtım hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), elektrik satış hizmeti sunan Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Sepaş Enerji) ve tamamlayıcı ürün ve hizmetler sunan Sepaş Akıllı Çözümler A.Ş.’yi bünyesinde bulunduran AKCEZ’de Akkök Holding’in eşit ortağı olarak yer alacak.
Başkentgaz ile doğalgaz dağıtımı alanında faaliyet gösteren ve yaklaşık iki milyon aboneye hizmet götüren Torunlar Grubu, bu anlaşma ile elektrik dağıtım ve perakende sektöründeki ilk yatırımını da gerçekleştirmiş oldu.
Torunlar Enerji ve Başkentgaz İcra Kurulu Başkanı Emre Torun, “Akkök Holding ile birlikte dağıtım bölgemizde sektörün hizmet standartlarını daha da yükseltecek ve yaklaşık iki milyon abonemize kesintisiz, güvenli ve yenilikçi hizmet anlayışımızla hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
banner557